Pro turisty

23,5 km. Nádherná cesta územím Přírodního parku Kochánov nabízí úchvatné výhledy, stavby lidové architektury, pastviny.
Náročná trasa, která nám priblíží bavorská slatinná jezírka Hintere Sulz a řadu dalších krás včetně turistům přístupné biosférické rezervace pod ochranou UNESCO.
Na bavorské straně možno navštívit např. vrchol Siebensteinkopf se skalní skupinou Siebensteinfelsen (Sedmiskalí) a vodní nádrž Reschbachklause.
Nenáročný výlet podél vodního náhonu. Ideální procházka pro horké letní dny. Délka 3,5 až 4,5 km.
Na rozhlednu, Královský kámen, kolem kohoutího kříže do Úbislavi a zpět na Javorník.
Pro pěší turisty náročná cesta, v letních měsících při provozu autobusových linek autobusu po NP možné absolvovat zpáteční část cesty autobusem…
Délka trasy: 12 km + zpáteční trasa. Náročnější trasa pro pěší. Úsek Javoří Pila - Poledník otevřen v období 1.7. - 30.9., a to pouze pro pěší.
Foto/video představení nádherné vycházky podél Roklanského a Javořího potoka, délka 11 km.
Pouze pro pěší (část přes Cikánskou slať je určena pouze pro pěší)
Z Kvildy, Modravy či Filipovy Huti na jednu z nejkrásnějších šumavských vyhlídek
Součást okruhu Modrava - Filipova Huť - Modrava. 3,5 km
7,5 km , Antýgl - Čeňkova pila, po červené turistické značce, pouze pro pěší.
Přístup na stezku bude vzhledem ke klidovému území (zejména kvůli výskytu tetřeva hlušce) časově omezen pouze na letní období od 1. 7. do 30. 9.
Výchozím bodem jsou Borová Lada, po silnici směr Kvilda asi 1km.
Výchozím bodem je jižní okraj obce Kvilda.
Délka kanálu je 14,4 km, výškový rozdíl je 190 m, místy je koryto až 5 m široké, částečně vyzděné. Původně spojnice Vydry a Křemelné, která obchází nesplavnou část Vydry. Sloužil k metrového dříví na Čeňkovu Pilu a do dalších pil při řece Otavě.
Druhá nejvyšší hora Bavorského lesa. U chaty Waldschmidthaus, která stojí nedaleko vrcholu, je odbočka k vyhlídce na Roklanské jezero, nad nímž se tyčí Roklanská kaple.
Přírodně poznávací okruh Národní park + odbočka k Hájence Knížecí Pláně. Délka 8 km.
Majestátný kamenný kužel Luzného 1373m je díky prázdninovým autobusovým linkám přístupný i méně výkonným turistům.
Charakteristický dvojvrchol Roklanu leží takřka na hranici na bavorské straně Šumavy. Z české strany k němu nevede žádná turistická cesta. Z využitím Zelených autobusů je však nyní snadno dostupný i z Kvildy.
Od 15.7.2009 je po šedesáti letech otevřena turistická cesta z Březníku k Modrému sloupu a tedy i na Luzný bez dlouhého objíždění přes Německo. Stezka je otevřena od 15.7. do 15.11. dočasně na dva roky, tedy do 15.11.2010.
Od 12.8.2009 je otevřena na Poledníku nová, tak zvaná zážitková trasa. Je dlouhá 700 m a vede polomem, který způsobil v lednu 2007 orkán Kyrill. Stezka je otevřená jen v létě od 1.7. do 30.9.
Podél Modravského potoku směrem na Březník nebo z Modravy k Tříjezerní slati a odtud směrem ke Vchynicko-Tetovskému kanálu na Rokytu…

Pro cyklisty

Délka: 26 - 27 km, náročnost: pro cyklisty - středně obtížná. Pro pěší turisty náročná cesta, v letních měsících při provozu autobusových linek autobusu po NP možné absolvovat zpáteční část cesty autobusem.
Délka: 12,5 km. Pro pěší i cyklisty.
Délka: 25,7 km. Náročnost: středně těžká trasa.

Další výlety

Reklama

AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Fotovoltaika, elektroinstalace, projekční služby, dotační poradenství. Instalace v Pošumaví a na Šumavě. (*I)
Ubytování v Prášilech v našich penzionech a apartmánech. Provozujeme restauraci, cukrárnu a prodejnu.(*I)