Pěší turisté vyrazit na 2 km procházku podél Modravského potoku směrem na Březník, kde lyžařská trasa vede souběžně se silnicí po bývalém pásu „železné opony“. Ještě delší vycházkovou trasou je okruh z Modravy k Tříjezerní slati a odtud směrem ke Vchynicko-Tetovskému kanálu na Rokytu. Celkem přes 6 km. Pěšky se dá jíti mimo komunikaci s autoprovozem až na samotný začátek plavebního kanálu, vzdáleného opět jen 2 km od Modravy.

Trasy udržovány ve spolupráci se Správou  Národniho parku Šumava.

Veřejnosti se zimníé pěší turistika zjevně zamlouvá. „Nedovedla jsem si představit, co tu (na Modravě) budu s dětmi celý týden dělat, neboť jsou příliš malé nato, aby celý den stály na lyžích. Ale na tuto cestu je v klidu mohu vzít na procházku a oni si dostatečně ve sněhu vyhrají. Je výborné, že je to tu naprosto bezpečné bez jakéhokoliv provozu,“ řekla nám nadšená babička s vnoučaty, které dostala na opatrování. Zimní vycházkové trasy jsou určeny pro všechny, ale nejvíce radosti asi připraví rodičům s dětmi v kočárku, tažených na saních nebo bobech.

Tato informace  byla připravena ve spolupráci s Josefem Štemberkem ze sekce vnějších vztahů správy NP a CHKOŠ a Radovanem Holubem, tiskovým mluvčím Správy NP a CHKO Šumava

Reklama – Google

Reklama

AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Prodej a servis IT techniky. Počítače, notebooky, mobilní telefony, tablety, tiskárny a spotřební zboží.
Rodinný penzion s restaurací. WiFi internet. Wellnes centrum s vířivkou a saunou. Dětský vlek u penzionu. (*I)

Reklama – Google