Turistické balíčky

Mikroregion Šumava-západ připravil pro návštěvníky Šumavy a Bavorského lesa zajímavé turistické tipy. Jednotlivé tipy jsou uspořádány do tematických balíčků, včetně doprovodných služeb. Věříme, že si z této nabídky vybere každý milovník turistiky, ať už sportovní, relaxační, či poznávací.

I v současné komplikované situaci můžete tyto balíčky zčásti využít a jistě v nich naleznete i inspiraci pro plánování návštěv Šumavy a Bavorského lesa po uvolnění epidemiologických opatření.

Balíčky jsou uspořádány tak, aby se vzájemně doplňovaly. Zároveň jsou jednotlivá téma zvolena takovým způsobem, aby střídavě pokrývala jak sezónu, tak mimosezónu. Mimosezónní nabídku jistě ocení turisté, kteří hledají na svých cestách klid. Více klidu lze také nalézt i v sezóně na méně frekventovaných, nicméně stejně zajímavých místech Šumavy a Bavorského lesa, kam Vás naše nové produkty zavedou.

Odkazy minulosti jako církevní památky, historické stavby, či exponáty v muzeích i pod širým nebem.
Návštěvníky Šumavy a milovníky kvalitního piva zveme do turisticky atraktivních pivovarů s doplňkovými gastronimockými službami.
Na Kvildě a v Hohenau vznikla muzea, která představí význam skla v historii osídlení regionu. Navíc byla vybudována cyklostezka mezi Hohenau, Mauthem a Kvildou.
Zimní Šumava – to je nejen lyžování. Mnozí vyznavači turistiky, sportu, poznání, či relaxu dávají přednost i jiným aktivitám. A právě na tyto návštěvníky míří tato nabídka.
Mikroregion Šumava-západ vytvořil společně s bavorským partnerem ILE Nationalpark Gemeinden síť naučných stezek, které přiblíží návštěvníkovi, jak krásnou přírodu, tak historii a kulturu celého území Šumavy a Bavorského lesa.
Šumavská rašeliniště a jezera patří mezi nejvzácnější a nejvýznamnější přírodní fenomény.