Mikroregion Šumava-západ připravil pro návštěvníky Šumavy a Bavorského lesa zajímavé turistické tipy. Jednotlivé tipy jsou uspořádány do tematických balíčků, včetně doprovodných služeb. Věříme, že si z této nabídky vybere každý milovník turistiky, ať už sportovní, relaxační, či poznávací.

I v současné komplikované situaci můžete tyto balíčky zčásti využít a jistě v nich naleznete i inspiraci pro plánování návštěv Šumavy a Bavorského lesa po uvolnění epidemiologických opatření.

Balíčky jsou uspořádány tak, aby se vzájemně doplňovaly. Zároveň jsou jednotlivá téma zvolena takovým způsobem, aby střídavě pokrývala jak sezónu, tak mimosezónu. Mimosezónní nabídku jistě ocení turisté, kteří hledají na svých cestách klid. Více klidu lze také nalézt i v sezóně na méně frekventovaných, nicméně stejně zajímavých místech Šumavy a Bavorského lesa, kam Vás naše nové produkty zavedou.

Na podzimních a jarních toulkách doporučujeme poznat historii regionu, ve které se odráží české i bavorské vlivy. V celém regionu nalezneme mnoho historických odkazů roztroušených přímo v terénu, ať jsou to duchovní stavby, pozůstatky po zaniklých obcích, či různé technické památky. Stavební dominantou celé centrální Šumavy je hrad Kašperk. V sídlech městského typu jsou památky soustředěny v jejich historických centrech. Expozice přibližující nejen historii Šumavy a Bavorského lesa, ale i speciálně zaměřené expozice lze navštívit v četných muzeích na obou stranách hranice. Tuto tematiku vám přiblíží turistický balíček „Kulturní region Šumava“.

Pro milovníky gastronomie, a především dobrého piva jsme připravili turistický balíček „Šumavské pivovary“. Všechny pivovary můžete samozřejmě navštívit po celý rok. Pokud si ale chcete užít dobrého jídla a piva v klidu, doporučujeme návštěvu v období turistické mezisezóny na jaře a na podzim.

Za zimními radovánkami vás pozve turistický balíček „Zimní Šumava nejen pro lyžaře“. Jak již z názvu plyne nabízí region Šumavy a Bavorského lesa nejen zimní pobyty pro běžkaře a pro vyznavače sjezdového lyžování. Ti, kteří chtějí strávit zimní pobyt, či jeho část bez front u vleků sjezdovek, či jinak než na běžkách v mnohdy přeplněných stopách, mohou využít nabídku právě tohoto balíčku. Výhodou je, že nabídka není přímo závislá na klimatických podmínkách a na množství sněhu. Navíc aktivity nejsou soustředěny jen do přeplněných top lokalit.

Bližší informace o jednotlivých turistických produktech naleznete na webu www.mikroregionsumava.cz

Kompletní přehled služeb v Čechách
naleznete na webovém portálu ŠumavaNet.CZ www.sumavanet.cz a v Bavorsku na webových stránkách jednotlivých obcí.


Reklama – Google