NÝRSKO A OKOLÍ : FOTOGALERIE

Nýrsko - Turistika, sport a zábava po celý rok
V Nýrsku se nabudete nudit ani na jaře a na podzim
Nýrsko - Ráj cyklistů a turistů pro sport i relax

Fotogalerie

Ve čtvrtek 16. ledna se zaplněný sál městské knihovny společně s Liborem Markem vydal filmovým promítáním na Putování od hradu Pajrek k hradu Klenová. Besedy se zúčastnili i tři nýrští občané, kteří ztvárnili postavy při natáčení na hradě Pajrek. Vedoucí Městského kulturního střediska Jana Pešková všechny návštěvníky přivítala, poděkovala za hojnou účast a současně se omluvila, že nebylo možné do sálu vpustit všechny zájemce o promítání. Nabídla jim, že se mohou zúčastnit té samé besedy v Janovicích nad Úhlavou ve čtvrtek 23. ledna nebo svůj zájem projevit do konce února v Informačním centru města Nýrska či v Městské knihovně Nýrsko. Při velkém počtu zájemců bychom Libora Marka pozvali do Nýrska znovu.
Městské kulturní středisko Nýrsko pořádalo v pátek 20. prosince v kostele sv. Tomáše vánoční koncert, kde od 18 hodin vystoupilo Volné sdružení horažďovických zpěváků a muzikantů.
Již po deváté jsme se zapojili do oblíbené akce Česko zpívá koledy. V doprovodu kapely Capra di Fossa jsme si letošní rok zazpívali Nesem vám noviny; Narodil se Kristus Pán; Půjdem spolu do Betléma; Jak si krásné, neviňátko; Pásli ovce Valaši a nechyběly ani Vánoce, Vánoce přicházejí.
V neděli 1. prosince proběhlo tradiční rozsvícení vánočního stromu na nýrském náměstí. Letošní program byl ještě obohacen programem pro děti s názvem Veselé Vánoce s Olafem. K poslechu nám zahrál Sentiment Jaroslava Pletichy.
Hudební odpoledne proběhlo v pátek 6. září. Na pódiu se vystřídala českobudějovická skupina Seven a dívčí trio Inflagranti.
Ve dnech 14. - 15. června se konalo Nýrské dřevosochání.
Dne 27.dubna byla ZUŠ Nýrsko přejmenovaná na Základní školu Hanuše Steina.
V rámci projektu "Rodinný život na obou stranách hranice" se 22. září uskutečnil první výlet za poznáním sousedních bavorských obcí.