Kalendář akcí v Nýrsku a okolí

Tento měsíc - nepřehlédněte

26.05.24 , 18:00Dešenice a okolí - DEŠENICE - kostel sv. Mikuláše
EVROPSKÝ FESTIVAL DUCHOVNÍ HUDBY - ŠUMAVA - BAYERISCHER WALD 2024
KLARINETOVÝ SOUBOR PRACHATICE - Koncert v rámci EFDH 2024
Klarinetový soubor Prachatice vznikl 6. října 2006 v jihočeském městě Prachatice. Jedná se o komorní, pětičlenný hudební soubor, který se poměrně brzy po svém založení zařadil do kulturního povědomí města. Členy souboru Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil a Petra Sovová. Za svou krátkou existenci odehrál na dvě stě padesát vystoupení na mnoha místech České republiky a v zahraničí (Švédsko, Belgie, Francie, Chorvatsko, Maďarsko, Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Itálie, San Marino.). Je držitelem čtyřiadvaceti zlatých a třech stříbrných ocenění z evropských hudebních festivalů (v letech 2011–2021), ceny Grand Prix z Polska a Titulu druhý Laureát festivalu FestArt v Rakousku. Dvakrát se také zúčastnil festivalu Wind of Music ve švédském Jönköpingu (2009 a 2010) a mezinárodního festivalu Deutsches Musikfest 2013. V České republice si přivezl Cenu diváků za nejúspěšnější soubor Přehlídky komorních souborů 2009. v Nových Hradech. Zúčastňuje se pravidelně vernisáží výtvarných umělců, zahajuje významné události a tyto akce hudebně dokresluje. Repertoárově je Klarinetový soubor Prachatice všestranný interpretuje skladby klasicismu, romantismu, hudby 20. století, swingu, úpravy filmové a muzikálové hudby až k jazzově laděným skladbám. Úzce spolupracuje s hudebním skladatelem a pedagogem Františkem Jančíkem. Na svém kontě má sedm hudebních CD.
(Zapsal: Helena Aschenbrennerová, 14.05.24)
02.06.24 , 14:00Nýrsko a okolí - areál fotbalového hřiště v Nýrsku
DEN DĚTÍ NEJEN S HITRÁDIEM FM PLUS
Můžete se těšit na tvořivé dílničky, hry, soutěže, malování na obličej, nafukovací skluzavku, bublinkovou dílnu, ukázky mladých hasičů Nýrsko, Spatrak Kikboxu Nýrsko, RC modelů a vystoupení dětí z DDM Nýrsko. Pořádá MKS.
(Zapsal: INFORMAČNÍ CENTRUM NÝRSKO, 10.05.24)
02.06.24 , 16:00Nýrsko a okolí - NÝRSKO - kostel sv. TOMÁŠE
EVROPSKÝ FESTIVAL DUCHOVNÍ HUDBY - ŠUMAVA - BAYERISCHER WALD 2024 - XXVII. ročník
CANTUS LAUDIS BODENMAIS /DE/ - Německá mše sv. - Liturgické vystoupení při mši sv.


Dětský a mládežnický sbor Cantus Laudis farního společenství Bodenmais–Böbrach–Bayerisch Eisenstein byl založen v roce 2021. Pod vedením sbormistryně Eveline Vogl se sbor proslavil svými moderními a originálními skladbami. VorLaudis sestávající z nejmladších zpěváků od předškolního věku a BeLaud Laudis od 5. třídy dokazují, že hudba je jazykem, který je každému blízký.

Rodinné bohoslužby během postního a adventního období získávají díky tomuto sboru zvláštní nádech. Svou hudbou, která je dojemná a vybízí k zastavení, obohacují dětští zpěváci tato liturgická období církevního roku. Digitální adventní kalendář Laudis se stal trvalou institucí, která přináší radost z hudby do každého domova.

Cantus Laudis je víc než jen pěvecký sbor – stal se komunitou, kterou spojuje síla hudby a která zasahuje do srdcí lidí. S každou notou, kterou zpívají, je jasné, že hudba je univerzálním jazykem, který staví mosty a spojuje generace.

Pro další informace a dotazy kontaktujte sbormistryni Eveline Vogl na adrese eveline.vogl@pfarrei-bodenmais.de
(Zapsal: Helena Aschenbrennerová, 08.05.24)
12.06.24 , 16:15Nýrsko a okolí - sál nad městskou knihovnou
HRAVÉ ODPOLEDNE
Výtvarná dílnička pro kluky i holky. Pořádá MKS Nýrsko.
(Zapsal: INFORMAČNÍ CENTRUM NÝRSKO, 10.05.24)
13.06.24 , 18:00Městská knihovna Nýrsko - sál nad městskou knihovnou
MADAGASKAR S VŮNÍ VANILKY I POTU
Beseda se Sašou Ryvolovou. Vstupné 70 Kč. Pořádá MKS.
(Zapsal: INFORMAČNÍ CENTRUM NÝRSKO, 10.05.24)
20.06.24 , 16:00Městská knihovna Nýrsko
POHÁDKOVÉ ČTENÍ
Pohádkové čtení s výtvarnou dílničkou. Pořádá MKS.
(Zapsal: INFORMAČNÍ CENTRUM NÝRSKO, 10.05.24)
21.06.24 , 19:00Nýrsko a okolí - náměstí
JANEK LEDECKÝ & BAND
Koncert proběhne na náměstí před knihovnou. Vstupné zdarma. Pořádá MKS.
(Zapsal: INFORMAČNÍ CENTRUM NÝRSKO, 10.05.24)
23.06.24 , 20:00Nýrsko a okolí - Lesní divadlo Nýrsko
Venkovní divadelní scéna: Občan první jakosti
Přijďte si užít nezapomenutelný večer plný humoru a umění v Lesním divadle! Divadelní představení „Občan první jakosti“ pražského Divadla na Jezerce přinese okouzlující zážitek v jedinečném prostředí lesního amfiteátru. Vstupenky na www.nyrskozije.cz. Účinkují Hrušínský, Šplechtová, Boudová a další.
Přijďte se nechat unést do světa humoru, dobrodružství a umění v nezaměnitelném prostředí Lesního divadla v Nýrsku! Dne 23. června od 20:00 se zde uskuteční jedinečné divadelní představení „Občan první jakosti“, které slibuje okouzlující zážitek pro všechny návštěvníky.

„Občan první jakosti“ není jen obyčejnou hrou – je to komediální představení, které zrcadlí současnou společnost a politické události s dávkou inteligentního humoru a nadsázky. Vynikající herecké výkony herců jako Daniel Šváb, Miluše Šplechtová, Nela Boudová, Kristýna Hrušínská, Libor Hruška, Martin Sitta a Jan Hrušínský přenesou diváky do světa plného smíchu a zamyšlení.

A co místo samotného? Lesní divadlo v Nýrsku je nejen vzácným kouskem kulturní historie, ale i unikátním prostředím pro kulturní akce. Obklopené přírodou nabízí divákům neopakovatelný zážitek, který propojuje umění s okolní krajinou. Navíc, jako jediné letní venkovní divadlo v regionu, Lesní divadlo v Nýrsku nabízí nezapomenutelné kulturní zážitky pod širým nebem.

Nepropásněte tuto výjimečnou kulturní událost a přijďte si užít večer plný umění a zábavy v Lesním divadle v Nýrsku. Těšíme se na vaši účast!
(Zapsal: Nýrsko ŽIJE, 04.05.24)
Výše uvedené akce jsou výpisem z regionální databáze akcí na Informačním serveru ŠumavaNet.CZ www.sumavanet.cz/akce

Informace mají pouze orientační charakter, provozovatelé těchto stránek neručí za jejich správnost, obsah či úplnost.

Pořádáte zajímavé akce a chcete výrazně zvýšit jejich propagaci?
 Zapisujte akce zdarma na www.sumavanet.cz/akce
Pokud pořádáte akci a plánujete termín, můžete si zde také ověřit, zda nedochází k termínové kolizi s jinou akcí.

V případě zájmu o zvýšenou propagaci akce nás kontaktujte na info@sumavanet.cz