PRÁŠILY A OKOLÍ

Historie, současnost

Prášily (německy Stubenbach) - někdejší osada sklářských dělníků prošla během téměř 300 let své existence obdobím rozkvětu (kdy byla popularitou srovnávána se Špindlerovým Mlýnem) i obdobím chátrání, zapomění a izolace ve vojenském újezdu. V současné době jsou Prášily opět kvetoucím horským střediskem.

Současnost

V současné době jsou Prášily opět významným střediskem šumavské turistiky. Obec je východiskem pro řadu atraktivních turistických cílů jako je ledovcové Prášilské jezero, jezero Laka, rozhledna Poledník (1315 m), pěší hraniční přechod Gsenget nebo bývalá sklářská osada Hůrka s kaplí.

V létě i v zimě si na své přijdou jak aktivní sportovci, tak i ti méně zdatní nebo rodiny s dětmi. V budově obecního úřadu v Prášilech se nachází obecní informační středisko a pošta. Dále je v obci obchod, restaurace, řada ubytovacích zařízení všech cenových kategorií, hřiště.

V centru byl v roce 2001 odhalen pomník 32 obcí a sídel Prášilska, které byly během padesátých let zničeny vojskem Československé lidové armády.

 

Současné fotografie

Prášily - aktuální fotogalerie z akcí ...
Fotogalerie spravovaná Obecním úřadem Prášily
Prášilsko a Hartmanicko
Fotogalerie v rámci šumavské fotogalerie