JANOVICE NAD ÚHLAVOU A OKOLÍ : SPORT, TURISTIKA

Cesta: Titulní stránka > Sport, turistika

Sport, turistika

Tělocvičná jednota Sokol Janovice nad Úhlavou – historicky nejstarší sportovní organizace v Janovicích nad Úhlavou, která provozuje svoji činnost ve vlastním objektu sokolovny s přilehlými kurty. V současné době se věnují především tradičnímu cvičení, ale také například florbalu. V sokolovně je také k dispozici posilovna.

Fotbalový klub Dukla Janovice nad Úhlavou – klub na základě smlouvy s městem užívá moderní fotbalové hřiště s umělým osvětlením, které vybudovala těsně před svým odchodem armáda. V současné době má klub družstva minižáků, žáků, dorostu a mužů.

SDH Janovice nad Úhlavou - hasičský sbor vzorně reprezentuje město při soutěžích, především v kategoriích můžů a žen. Kromě těchto kategorií se také věnuje mládežnickým složkám.

Nohejbalový klub Janovice nad Úhlavou – jedná se o klub s menší členskou základnou, jehož muži ale od roku 2005 hrají II. ligu. Kromě této soutěže zde ještě působí žáci a dorostenci.

Fighting JI-JITSU – oddíl tohoto zajímavého sportu vznikl v Janovicích nad Úhlavou v roce 2004 a je součástí Českého svazu Fighting JI-JITSU.

Ke sportovnímu vyžití v obci jistě přispělo i město, které v roce 2004 vybudovalo víceúčelové hřiště s umělým povrchem a osvětlením u Masarykovy ZŠ a v roce 2005 byl zahájen provoz ve sportovní hale, která je součástí Městského úřadu.

Janovice nad Úhlavou jsou křižovatkou turistických tras i cyklotras. Po těchto trasách jsou dostupná místa v okolí jako např. Klatovy, Bezděkov, Pocinovice, Běhařov, Nýrsko, Strážov a především turisticky zajímavá Klenová.

Přehled jízdních řádů ideálních pro poznávání Šumavy – Zelené autobusy, Igelbusse
Zrekonstruovaný areál, dva bazény se slanou vodou.
Sportovní areál Janovice
Tělocvična, antukové kurty, malá kopaná, pódium, sauna, solárium,...