KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.
Výšivky a nášivky na zakázku, strojní vyšívání na různé materiály, reklamní textil. (*I)
Soukromí jako doma, rodiný podnik, klidné a nádherné prostředí. Dětské prolézačky, bazén, ohniště, pískoviště, Wi-Fi Internet. (*I)

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

KULTURA, ZÁBAVA

Nepřehlédněte
PŘEHLED KULTURNÍCH AKCÍ
Přehledy akcí podle data a místa konání. Možnost zápisu - pořádáte zajímavé akce a chcete aby se o nich vědělo ? Víte o něčem zajímavém ? Zdarma zapisujte !!!
Charitativní koncert na podporu zdravotně postižených dětí ze Šumavy - KD Cihelna Vimperk 9. července 2016
Keltská osada, ukázky řemesel, četné zábavné programy, poznejte život v dávné minulosti. Program i pro školní kolektivy.
Dívka Šumavy
Soutěž dívek za podpory měst Klatovy, Domažlice, Vimperk a Sušice.
Festival duchovní hudby Šumava-Bayerischer Wald
Každoroční setkání pěveckých sborů, instrumentálních souborů a přátel sborového zpěvu
Klatovské folklorní sdružení, soubory Šumava a Šumavánek, Mezinárodní folklorní festival Klatovy
Významné muzeum umění v areálu na Klenové a v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech.
Koncerty, výstavy, přednášky, akce pro školy,...
Městská knihovna Nýrsko
Knihovna, kulturní středisko, infocentrum, pronájem sálu pro 50 osob.
Městská knihovna Železná Ruda
Knihovna, internet zdarma, kulturní akce, ...
Aktuálně, kino, kulturní dům, památky, plakátovací služba, kluby, soubory,…
Festival se koná pravidelně každý rok druhý červencový víkend a je spojen s klatovskou poutí.
Muzeum Šumavy
Sušice, Kašperské Hory, Železná Ruda
Tipy na nové knihy, kulturní akce, online katalog
Klatovská kapela hraje po místních zábavách od roku 1980
Stálá expozice světoznámého skla z produkce sklárny Lőtz z Klášterského Mlýna z konce 19. a začátku 20. století.
Pilouni
Známá klatovská hudební formace - moderní country.
Divadelní představení, koncerty, kluby v Klatovech, Sušici a Horažďovicích
Sokolovna, kino, divadlo, galerie, knihovna, koncerty, zájezdy,…
Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech
Historie Klatovska, Barokní lékárna U bílého jednorožce, Expozice lidové architektury v Chanovicích,...
Bowling Turner, Železná Ruda
Zábavní a relaxační centrum - bowling, kulečník, šipky, internet,...
Přečtete si
Socha Panny Marie putuje dále do Litoměřic a svoji pouť zakončí v Praze, kde kardinál Dominik Duka zasvětí Čechy a Moravu Panně Marii Fatimské.
Ve čtvrtek 21. září od 17:00 hodin v atriu Kulturního domu v Klatovech, výstava Poezie dvěma jazyky bude probíhat ve dnech 22. září – 29. září 2017 v atriu KD v Klatovech, od 2. října do konce roku 2017 se výstava přesune do výstavních prostor druhého patra KD
17. září 2017. Příběh stavby, která málem zcela zanikla.
Již tradičně pořádá oblastní spolek Českého červeného kříže v Prachaticích Den branné přípravy. Letos se v druhém zářijovém týdnu uskutečnil u Volyňky ve Vimperku. I zde jde o tradiční místo a svou práci zde prezentoval Český červený kříž a jednotky integrovaného zásahového systému, který známe jako 112.
V kavárničce Pod skalou, která je jako stvořená pro zajímavé akce ve Vimperku jak uvedl vedoucí odboru školství, kultury a cestovního ruchu Zdeněk Kuncl se uskutečnil křest městského kalendáře pro rok 2018.
Mladá dáma, která v současné době působí jako pedagog výtvarné výchovy na základní škole Arbesova v Jablonci nad Nisou. Ve Volarech vystavuje díla alternativní grafické tvorby, do které ji zasvětil pedagog Alois Kračmar. Výstava potrvá až do konce října.
Jsou zde vystaveny Svatováclavská koruna, Římská koruna, třetí Říšská koruna a Železná koruna Lombardská.
10. ročník akce Okolo Železné Rudy nabídne turistické cíle zdarma a možnost poznat krásy Šumavy - 9. září 2017, sportovní areál Za Tratí v Železné Rudě (fotbalové hřiště)
Sobota 9. září od 14:30 hod.
Nový termín 22.9. v 19:30 | bistro Vlaštovka | hudební zahrada | Vančurova 53 | Klatovy
Bistro Vlaštovka | hudební zahrada | Vančurova 53 | Klatovy | 8.9. od 19:30
Na poslední týden prázdnin připravil Volarský domeček týden akcí v Domečku, jak se místnímu pracovišti DDM Prachatice přezdívá.
Klášter Kladruby u Stříbra, sobota 16.září od 15:00
9 koncertů festivalu navštívilo víc jak 2000 posluchačů | Svatojánský festival má za sebou devět úspěšných koncertů a zbývá jen závěrečný v klášteře Kladruby u Stříbra.
Plzeňský biskup Tomáš Holub za přítomnosti starosty města Přeštic Mgr Karla Naxery požehnal dne 1.9.2017 prostory nově vzniklého Městského pivovaru "U Přeška" v Přešticích.
Pozvánka na křest knihy v bývalé obci Bučina v sobotu 09. 09. 2017 od 15:00 hodin.
V neděli 3.9. 2017 se bude ve skanzenu sklízet chmel, v neděli 10.9. 2017 je Den pracovních koní.
vystoupí vynikající varhaník a dirigent Adam Viktora se známou sopranistkou Gabrielou Eibenovou, v sobotu 26.srpna 2017 od 20 hodin v arciděkanském kostele sv. Markéty v Kašperských Horách
dne 10. 9. 2017. Prohlídky budou probíhat od 10 do 15 hodin, v každou celou bude začínat prohlídka - rezervace vstupenek nutná!
Již po dvacáté čtvrté volarské náměstí ožilo Volarskými slavnostmi dřeva...
Bohoslužby se zúčastnilo větší množství věřících, společně s rodinou hraběte Czernina z Chudenic.
19. až 20. srpna 2017 na volarském náměstí
Tři víkendy brázdila Šumavské koleje mašinka zvaná ušatá známá pod číslem 464008. Ušatá proto, že v předu má zajímavé kryty k rozrážení kouře, aby nešel do okének, které vypadají jako velké uši.
Fotoohlédnutí Jiřího Straška
Arciděkanský kostel sv. Markéty - Kašperské Hory, sobota 19. srpna od 20.00 hodin
Rádi bychom mezi sebou přivítali ženu nebo muže na občasné provádění návštěvníků. Pokud jste komunikativní a máte rádi historii, přijďte mezi nás.
Divadlo o třech dějstvích - skanzen Velhartice 12. a 13. srpna
Sochař Bartoloměj Štěrba za 12 dnů přímo před zraky návštěvníků vytvořil pískovcovou sochu svatého Mořice, která ozdobí niku nad vchodem do kostela.
Slavnostním večerem v kostele na Mouřenci začala v pátek večer sklářská anenská pouť v šumavském Anníně. Nejprve farář požehnal sochaři Bartoloměji Štěrbovi, který přímo před kostelem na Mouřenci tvoří pískovcovou sochu svatého Mořice. Při následném koncertu zaplněnému kostelu zazpívala Bára Basiková, kterou doprovodili Aleš Kohout, Silvie Matičková, sboristé, klavírista Petr Malínek a další hosté.
Volary, Městský hotel Bobík, čtvrtek 17. srpna 2017 v 18.00 hodin
Skladby italských, španělských autorů období renesance, raného, středního i vrcholního baroka ǀ Arciděkanský kostel sv. Markéty Kašperské Hory ǀ sobota 5.8.2017 od 20.00 hodin
Dar od dřevo sochařky Edity Hrbkové z Husince v podobě srdíček se slovy pečeme s láskou a předáním fotografie od Ladislava Berana začal slavnostní den u pece v Lenoře.
Září 2017
hudební festival Hrady CZ rozezní v pátek a sobotu 28. a 29. července hrad Švihov. Již třináctý ročník letní hradní tour bude dále vždy v pátek a sobotu putovat na Rožmberk nad Vltavou, Veveří, Hradec nad Moravicí, Bouzov a Bezděz a svoji letošní šňůru uzavře na slovenském hradě Červený kameň. V pátek na Švihově vystoupí Richard Müller, který se na festival vrací po dvanácti letech, Horkýže Slíže, Vypsaná Fixa a další interpreti, v sobotu se mohou fanoušci letní hradní tour těšit zcela poprvé na Arakain s Lucií Bílou, skupiny Mandrage, Mig 21, Annu K. nebo Tomáše Kluse, který v létě na Hradech vystupuje zcela exkluzivně.
Tři dny plné zábavy nabídnou od pátku 4. do neděle 6. srpna Železnorudské slavnosti. Letos poprvé bude jejich součástí průvod městem. Kromě běžného občerstvení můžete navštívit i stánek s tradičním italským jídlem a vínem z partnerského města Aldeno.
Pátek 28. července
25. 8. | pátek | 8 – 14:00 | náměstí Míru | Prodej farmářských výrobků a výpěstků.
HUDEBNÍ PÁTKY ǀ renesanční dvorek ǀ 21. 7. ǀ 18:00 ǀ
HUDEBNÍ PÁTKY ǀ renesanční dvorek ǀ 28. 7. ǀ 18:00 ǀ
HUDEBNÍ PÁTKY ǀ renesanční dvorek ǀ 18. 8. ǀ 18:00 ǀ
(20.07.17)
HUDEBNÍ PÁTKY ǀ renesanční dvorek ǀ 11. 8. ǀ 18:00 ǀ
HUDEBNÍ PÁTKY ǀ renesanční dvorek ǀ 25. 8. ǀ 18:00 ǀ
HUDEBNÍ PÁTKY ǀ renesanční dvorek ǀ 4. 8. ǀ 18:00 ǀ
21. 7. | pátek | 8 – 14:00 | náměstí Míru | Prodej farmářských výrobků a výpěstků.
29. 7. ǀ sobota ǀ 21:00 ǀ náměstí Míru ǀ
Do 11. 8. ǀ pracovní dny 9 – 13:00 nebo v jiném čase po domluvě předem na telefonech: 724 823 466, 724 823 464 ǀ Atrium KD Klatovy ǀ Výstava členů Volného sdružení umělců z jižních Čech.
12. 8. ǀ sobota ǀ 14:00 ǀ Klatovy náměstí Míru ǀ 14:00 ǀ PILOUNI ǀ 17:00 ǀ FOREHAND + MÍŠA LEICHT ǀ X. ročník přehlídky country kapel.
29. a 30. července, Zámek Chudenice
Starý czerninský zámek 29. - 30.7.2017
Zámek Chudenice
V neděli 30.7. 2017 v areálu Hornofalckého skanzenu v Neusath.
Kompletní program svého třináctého ročníku oznamuje festival Hrady CZ. Ten svou hradní "šňůru" odstartuje v pátek a sobotu 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň.
Strhující pravdivý příběh cukrářské rodiny z Velhartic, která svou živnost v podobě cukrárně/kavárny po 2. světové válce přesunula z šumavského předhůří do Železné Rudy v šumavském pohraničí.
„Festival Šumava Rocks se letos bohužel neuskuteční, ale důvod vyrazit v létě do Sušice na mejdan pořád máte!! 4.8. vystoupí v PDA Monkey Business, PSH a Pub Animals, skupiny jež jsou špičky ve svém hudebním žánru. Jelikož kapacita je omezená, neváhejte zakoupit vstupenky v předprodejích....Ticketstream, Sirkus, PDA a U Švelchů….Těšíme se na vás!!
Hudební festival Hrady CZ startuje v pátek a sobotu 14. a 15. července na hradě Točníku a dále se vždy v pátek a sobotu představí na Kunětické hoře, Švihově, Rožmberku nad Vltavou, Bezdězu, Veveří, Hradci nad Moravicí a Bouzově a svoji letošní tour uzavře na slovenském hradě Červený kameň.
Pátek 28. července, kemp Yukon Radešov u Sušice. Na Bluegrassový večer nabízíme zdarma přespání v našem kempu ve vlastním stanu nebo autě.
Kulturní dům Nezdice na Šumavě, úterý 18.7. od 19 hodin
Kostel v Nezamyslicích, neděle 16.7. od 19 hodin
Kašperské Hory – kostel sv. Markéty – sobota 15.7., 20,00
Srpen 2017
Vítejte v 1000 metrech nad mořem na nejvýše položeném železničním nádraží v České republice a pod Boubínem.
V druhém červnovém týdnu se v Lenoře peklo pro Oblastní spolek Červeného kříže z Písku.
Nejúspěšnější a nejhranější divadelní hra v České republice, přijďte se podívat v pátek 21.7.2017 do letního kina v Černé v Pošumaví
Horský hotel Belveder Železná Ruda, 14.- 15.července 2017
Videoklip z pouťových atrakcí
Fotogalerie z průvodu městem + několik dalších momentek
Videoohlédnutí za akcí, která se těší už od 17. století velkému zájmu. Klatovská pouť si drží nadále svůj duchovní rozměr.
Mše a následný průvod městem
Fotogalerie. Klatovská pouť není jen o pouťových aktrakcích. Duchovní rozměr je stále velmi silný.
Přinášíme několik momentek a krátké video z pátečního podvečera
Klatovský sochař Václav Fiala objevil v podstavci památníku základní kámen se schránkou z roku 1931. 6. července 2017 byla schránka slavnostně uložena zpět do základního kamene, který byl z podstavce vyňat a je umístěn před památníkem.
Zámecký park na Kratochvíli tradičně patří divadelnímu Spolku Tyl Netolice.
Fotoohlédnutí za zajímavou akcí
Můžete se těšit na ukázky folkloru z Čech, Slovenska, Ukrajiny a také z Gruzie. Přijďte podpořit všechny účastníky festivalu u užijte si příjemnou atmosféru na klatovském náměstí.
Zámek Chudenice, výstava potrvá do 31.10.2017
Zámek Chudenice, výstava potrvá do 31.10.2017
Termíny: čtvrtek 6.července od 19 hod, pátek 7.července od 19 hod, sobota 8.července od 17 hod a 20 hod, neděle 9.července od 17 hod
Muzeum Šumavy Kašperské Hory, ve středu 5.července 2017 od 14,00 – do 18,00 hodin
Arciděkanský kostel sv. Markéty v Kašperských Horách, ve dnech 8.7., 15.7., 21.7., 5.8., 19.8., 26.8.2017
Kostel nyní čeká velmi potřebná rekonstrukce.
Tento víkend žilo Železnorudsko tradiční akcí. Přinášíme několik fotografií Jana Kubity.
První letní sobota přilákala do Lenory k historické peci pěknou návštěvu.
Pivobraní ve Volarech se vydařilo.
Již po dlouhá staletí slaví Suverénní řád Maltézských rytířů svátek svého patrona sv. Jana Křtitele. I letos se sešli rytíři a dámy řadu v kostele Panny Marie pod řetězem v Praze na Malé Straně. Řád působí např. v Českých Budějovicích, Strakonicích, Klatovech a Domažlicích.
Sobotní bezplatné prohlídky historického centra Klatov
V pátečním podvečeru se v kostele svaté Kateřiny Alexandrijské ve Volarech uskutečnil saxofonový koncert.
Letní Toulky starou Šumavou měly nádech, léta, ale i zimy.
140. výročí otevření železniční trati Plzeň-Železná Ruda. 140. výročí otevření železniční trati Plzeň-Železná Ruda.
Ve Spáleném lese v Lubech u Klatov bylo v době Heydrichiády v roce 1942 popraveno 73 českých vlastenců z okolí Klatov, Domažlic ale i z Bernartic, Písku a z Prahy.

Infosloupec: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

INFOCENTRA
Novákovice u Klatov. Samosběr jahod, prodej ovoce a zeleniny, okrasné a ovocné stromky a keře, realizace a údržba zahrad.
Výroba dopravních značek, reklamních a orientačních tabulí. Zemědělská výroba a doprava.
Novostavba se dvěma apartmány v chatové osadě pod lesem, téměř sousedí s lyžařským areálem. WiFi internet.

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: KULTURA, ZÁBAVA | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě