NOVINKY OBCE

 

Aktuální počasí na Modravě

pátek 15.6.2018, 8,30 hod. 

teplota 10°C, oblačno

 

http://bilastopa.cz/cs/modravsko-aktualne-5/

 

Modrava pro iPhone zdarma:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na Modravě máte možnost využít bankomat.

Bankomat Komerční banky a.s. je umístěn u vchodu do Informačního centra obce Modrava na budově č.p.63

V INFORMAČNÍM CENTRU MOŽNOST PLATBY PLATEBNÍ KARTOU.  

ROZCESTNÍK TURISTICKÝCH TRAS SE NACHÁZÍ ZA HLAVNÍM PARKOVIŠTĚM, U NÁVŠTĚVNICKÉHO CENTRA DŘEVAŘSTVÍ (MODRÝ DŮM). 

Trasa od Březníku na Luzný je otevřena od  15.7. do  15.11. Trasa vede úbočím Špičníku - vyznačena dřevěnými ukazateli. Vzdálenost Modrava - Luzný - Modrava je dlouhá cca 30 km, tj. 8 - 9 hod. pěšky. 

Z  Březníku lze již pouze pěšky, bez kol. V tomto úseku je trasa náročnější. 

Návštěvnické  centrum  dřevařství na Modravě:   

v roce 2007 byl zahájen provoz   Návštěvnického  centra  dřevařství :  nachází se zde interaktivní dřevařská expozice, nabídka množství dřevěných výrobků a hraček, možnost navštívit výtvarné kurzy pro děti - malování dřevěných ptáčků apod.

Otevřeno :  pondělí - neděle  10°° - 17°° hod.

e.mail   -   ncd@modrava.eu , tel. 722634107 pan Doležal

Ubytování v NCD:

Jedná se o turistickou ubytovnu:

4 + 6 lůžek (2 pokoje). S přistýlkou možno ubytovat v těchto dvou pokojích až 12 osob. Společná kuchyňka (vč. nádobí), pro každý pokoj sprcha a toaleta na chodbě, k dispozici povlečení (ubytovaní si povlékají sami).
Ubytování  200,- Kč za lůžko + rekreační poplatek 15,-Kč. Přistýlka 150,-Kč. Jednodenní ubytování 250,-Kč.

Dále je zde možnost ubytování v apartmánu - 4 lůžka + 2 přistýlky (ubytovaní si povlékají sami),  jedná se o byt o třech pokojích (třetí pokoj je spojen s kuchyní), dále je zde koupelna (vana+sprcha) a toaleta. Kuchyň je k dispozici vč. nádobí, je zde lednice, mikrovlnná trouba, sporák, rychlovarná konvice. Cena apartmánu od ledna 2012 -  1.000,- Kč na den + rekreační poplatek 15,-Kč/os.  

Z provozních důvodů nejlépe nástup do 16,30 hod, odchod do 11,00 hod.

Ubytování je bez domácích mazlíčků ( psů, koček ... ).

V NCD není Wifi připojení pro veřejnost, možnost připojení v Informačním centru. 

Kontakt  - ubytování -  tel. 722634107 - 10,00 - 17,00 hod.

Při objednávání pobytu upřednostňovány týdenní termíny před krátkodobými.

Nový penzion na Filipově Huti - Na kobylce:

ubytování pro celkem 12 osob ve 4 pokojích - každý pokoj vl. koupelna se sprchou a WC, ústřední vytápění, kuchyňka s vybavením na každém pokoji.Dále lyžárna, kolárna.

Cena: zimní a letni sezona 380,-Kč/os., mimosezona 300,-Kč/os.Děti do 2 let zdarma, od 2 do 10 let 250,-Kč.

Možnost svezení na koních.

Kontakt:  777888060 sl. Šmítková.  

 

Služby na Modravě:

Pro zájemce v příloze možnost masáží, pedikůry a manikůry (akrylové, gelové nehty aj.) Kdo máte zájem -  přihlašte se! Čím více zájemců, tím lépe - tyto služby by zde mohly být pravidelně k dispozici, bude-li dostatečná poptávka!

/icmodrava/user//masáže.JPG 

 SLUŽBY MODRAVA s.r.o  

OBJEDNÁVKA SLUŽEB viz odkaz níže:

/icmodrava/user//Mail.JPG

Koupání 

Pro milovníky koupání v kteroukoli roční dobu (či nebude-li např. počasí vhodné k výletům  v přírodě) můžeme doporučit sice poněkud od nás vzdálenější, ale velmi příjemné, s velkým množstvím bazénů, termálních koupelí, wellness aktivit, saunami atd.  a zároveň cenově přijatelné termální lázně BAD FÜSSING nedaleko německého Pasova (vzdálenost od nás cca 130 km). Možno nahlédnout na http://www.badfuessing.com/de/bad_fuessing/01_tschechisch_start.php, kde najdete informace v českém jazyce.

Služby

Nejbližší cykloservis se nachází na Kvildě v penzionu Pohoda - naproti hotelu Šumava Inn .
Ski servis + prodej vosků, parafinů, čepic, rukavic....- Kvilda 125, pí Picková 775277260. Provozní doba denně 8,00 - 11,00. Dle domluvy 18,00 - 21,00.
více na www.ski-outdoor-kvilda.cz

Vzhledem k častým dotazům, upozorňujeme návštěvníky, že nejbližší lékárna a lékařská pohotovost se nachází v Sušici (cca 30 km) a ve Vimperku (cca 28 km). Další lékárna se nachází v Kašperských Horách (cca 24 km). 

Nejbližší bankomat  se nachází na Modravě na budově  OÚ u vchodu do Infocentra (KB), dále na Srní (10 km) - ČSOB a na Kvildě (7 km) - KB. Na Srní a Kvildě je i pošta.

Nejbližší čerpací stanice se nachází v Kašperských horách - 24 km, před Sušicí - 30 km (za Dlouhou vsí) a ve Vimperku - cca 28 km.

Na Modravě je placené parkoviště s novým parkovacím automatem.

V Infocentru je možno zakoupit suvenýry, regionální literaturu, mapy, cukrovinky, nápoje, kávu(automat), keramiku, vosky a klistry ...( viz.nabízíme )

V Modrém penzionu - u autobusové zastávky - se nachází malý obchod se základními potravinami, drogist. zbožím a je zde též občerstvení. V období mimo sezónu - duben, říjen, listopad až první polovina prosince je lépe si otvírací dobu ověřit, vzhledem k minimálnímu množství návštěvníků bývá zavřeno. 

Na Modravě se nachází celkem čtyři restaurace,a to v penzionu Zlatá stezka (tel. 376599335), v hotelu Klostermannova chata (tel.376324256), penzionu Arnika (tel. 376599349) a v hotelu Modrava (tel. 376599325). Mimo sezónu tj. hlavně v dubnu, říjnu, listopadu a první polovině prosince doporučujeme si otvírací dobu pro jistotu ověřit.

Turistické info:

Značené turistické cesty a trasy na správním území obce Modrava jsou přístupné bez omezení v režimu stanoveném Návštěvním řádem Národního parku Šumava.

Březník – Informační středisko NP otevřeno v květnu pouze o víkendech 10-16 hod., červen - září denně 10-17 hod, říjen pouze víkendy a svátky 10 - 16 hod. Občerstvení otevřeno v sezóně 10 - 18 hod.  Občerstvení bylo otevřeno i v zimní sezóně.  V dubnu zavřeno. Případné dotazy k provozu občerstvení pan Dvořák tel.603100117.

Poledník – Rozhledna otevřena od května, a to pouze so a ne 10 - 16 hod. Dále červen a září po - ne 10 - 16 hod., červenec a srpen po - ne 10 - 18 hod. a říjen so a ne 10 - 16 hod. Listopad, prosinec - pro skupiny dle dohody. Info IS Rokyta tel. 731 530 437 .

Státní komunikace: Veškeré komunikace III. třídy jsou průjezdné. Komunikace se v zimních měsících v oblasti NP nesolí, jsou průběžně pluhovány. 

Parkování možné pouze na vyhrazených parkovištích !

Upozornění: Správa NP a CHKO Šumava upozorňuje návštěvníky Národního parku Šumava, aby nevstupovali do lesních porostů mimo značené turistické trasy. Správa Národního parku Šumava žádá návštěvníky, aby v zájmu ochrany svého zdraví a života nevstupovali do prostoru skládek dřeva a do pracovního prostoru lesní mechanizace.