Samosebou je víc než jasné, že v zimě se turismus točí hlavně kolem hor a zimních sportů. Co ale třeba vyrazit pěkně pěšky do krajiny Pošumaví? A pokud náhodou ta bílá nádhera napadne, tak to půjde i na běžkách nebo na sněžnicích..

Pošumaví totiž oplývá krásnou zemědělskou  šetrně udržovanou krajinu - věděli jste, že je to i vyhlášená dobytkářská oblast v rámci ČR? A že se tady chovají nejrůznější plemena skotu? Znáte angusy, salersy, herefordy, limousin, charolais nebo krásně chlupatý drobný skotský náhorní skot? Všechna tato i další plemena v Pošumaví při svých vycházkách můžete potkat.

Na Plánicku pak třeba můžete obdivovat důmyslný systém retenčních nádrží sloužících k šetrnému hospodaření s vodou.

Na spoustě statků lze v rámci agroturistiky najít stylové ubytování, spoustu zvířátek a třeba i možnost svezení na koni - Statek Krutěnice, Jezdecká stáj Buršice a další.

V Pošumaví máme také několik malých zámečků v soukromých rukách, kterým jejich majitelé postupně navracejí zašlý lesk, nabízejí ubytování v zámeckém stylu a třeba i možnost soukromé prohlídky. Ale i jen procházka kolem zámečku ponořeného do zimního spánku může být velmi romantická. Co třeba Mokrosuky, Nemilkov, Opálka, Hrádek u Sušice, Kněžice a opět mnoho dalších.

V neposlední řadě najdete spoustu zážitků na stránkách destinace (https://www.toposumavi.cz/posumavi/zazitky.asp) , a v kolonce HRAVÉ POŠUMAVÍ  pak i odkazy na spousty her s dětmi v terénu, které si lze užít po celý rok, bez ohledu na počasí.

Takže přijeďte si užít Pošumaví plnými doušky.

 

 

 

 

Reklama – Google

Reklama

Chata Modrava
Chata Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Úklidové služby na Šumavě. Kvilda, Modrava, Borová Lada a okolí.
Krytý bazén, kurt s umělým povrchem, sauna, garáže, vinárna,... Pro rodiny, firmy i sportovce.

Reklama – Google