Délka: 33 km, středně náročná trasa

Cestu zahájíme na Špičáku – pokud máme rádi výzvy, vystoupáme na Špičácké sedlo a dále po asfaltce až na vrchol Pancíře. Jde o 7 km poměrně prudkého stoupání. Pokud se nechceme vysilovat hned na začátku cesty, necháme se i s kolem vyvézt na vrchol Pancíře lanovkou.


Z Pancíře pokračujeme poměrně pohodlnou cestou po hřebenech přes Můstek na Prenet. Ze šumavských hřebenů nyní budeme klesat do údolí řeky Úhlavy – přes Zelenou Lhotu (pozor na křižovatce se silnicí I. třídy) až do téměř zaniklé obce Hamry. Zatímco v první části cesty jsme se kochali pohledem ze hřebenů do údolí, nyní se obdivujeme pohled opačný – z údolí na hřebeny.

V Hamrech doporučujeme vystoupat je kostelu Panny Marie Bolestné a k pozůstatku hřbitova s památníkem Společná cesta. Za pozornost v Hamrech stojí i zbytky rozbořené papírny (nevstupujte na tento pozemek, nebezpečí úrazu). Poté co mineme poslední hamerské domky, stoupáme až téměř ke Špičáckému sedlu. Napojíme se na silnice Klatovy – Železná Ruda, vystoupáme na Špičácké sedlo a sjedeme do Špičáku.

Pozn. od horské chaty Hamry možno vystoupat 1 km na nádraží Hamry - Hojsova Stráž a vrátit se na Špičák vlakem.
 


Výškový profil

Reklama – Google

Reklama

Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Repliky, starožitný a rustikální nábytek, okna, dveře, schody, zakázková výroba z masivu. (*I)
Moderně zařízené apartmány v blízkosti barokního zámečku a zámeckého parku. Parkování, grill, pronájem lodi,... (*I)

Reklama – Google