Necelé tři kilometry od Velhartic, na polovině cesty mezi Sušicí a městem Klatovy, stojí pozapomenutá kulturní památka, zámek Nemilkov s poplužním dvorem. Je zapsána na Seznamu ohrožených nemovitých památek.

Původní tvrz ze 14. století byla ve století šestnáctém přestavena na renesanční zámek Janem Bohuchvalem z Hrádku. V 18. století byl zámek upraven v duchu barokním a poslední přístavby jsou z dob klasicismu.

Na zámku Nemilkov se nachází mnoho zákoutí, kde se sbíhají stavební slohy dlouhých staletí. Jsou zde tajné vchody, záhadná schodiště, dvojité stropy a tajemné prostory sklepního labyrintu.

Posledními předválečnými vlastníky byla rodina Schreinerů, kteří zámek obývali až do odsunu německého obyvatelstva v roce 1945.

Poté se zámek dostal do rukou státu, respektive místního jednotného zemědělského družstva. Po roce 1989 je zámeček opět v soukromých rukou. V roce 2016 došlo ke změně majitele, noví majitelé se vlastními silami snaží o znovuzrození celého areálu.

Areál je pro veřejnost přístupný (na vlastní nebezpečí). Po předchozí dohodě probíhají i prohlídky zámku.

Více informací o zámku a možnostech prohlídek naleznete na www.zamek-nemilkov.com  .

Aktuální stav oprav můžete sledovat i na Facebook stránce zámkuInstagramu


Mapa

Reklama – Google

Reklama

Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Finanční a krizové poradenství
4 km od Lyžařského areálu Zadov. WiFi internet. Možnost zápůjčky horských kol a lyžařského vybavení. (*I)

Reklama – Google