Klatovy - Točník - Dehtín - Malechov - Švihov - Chlumská - Chudenice - Lučice - Balkovy - Dolany - Svrčovec - Klatovy
Délka: cca 39 km

Z Klatov se vydáte po výpadovce na Plzeň, před čerpací stanicí OMV ale odbočíte doprava na Točník a Dehtín. Zde se dáte doleva (podje- dete železniční viadukt) a po 50 m hned odbočíte doprava. Projedete obcí směrem na Výrov a Malechov. Zde se dáte doprava a podél řeky pojedete až do Švihova. Ze Švihova pojedete do kopce po cyklostezce č. 2042 do Chlumské a Chudenic. Poté, co projedete obcí, odbočíte doprava (stále trasa č. 2042) a po 1 km se dostanete k zámku Lázeň. Po stejné silnici se dostanete do Lučice, kde odbočíte doleva a pojedete do obce Slatina. Zde se napojíte na cyklostezku č. 2099, která vás přes Balkovy přivede až do Dolan. Zde odbočíte na návsi vpravo a pojedete po silnici do obce Svrčovec. Odtud po značené cyklotrase č. 38 do Tajanova a do Klatov.

Charakteristika cesty: Trasa je vedena po cyklostezkách a málo frekventovaných silnicích II. třídy.

Zajímavosti v okolí trasy:

Švihov: jeden z nejvýznamnějších českých pozdně gotických vodních hradů se zbytky středověkého opevnění a vodních příkopů (možnost prohlídky). Chudenice: od 13. stol. sídlo šlechtického rodu Černínů, dnes reprezentované budovou tzv. Starého zámku (možnost prohlídky).
Zámek Lázeň: empírový zámek obklopený rozlehlým anglickým parkem, v jehož části vzniklo v roce 1841 arboretum s názvem Americká zahrada (dnes slouží jako hotel).
Lučice: vesnice s výjimečnou lidovou architekturou, roubený statek čp. 2 (z 1. poloviny 17. století) patří k nejstarším v Čechách se zachovalým dymným otvorem.
Text : Informační centrum Klatovy, www.klatovy.cz/icklatovy

Reklama – Google

Reklama

Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Velkoobchodní dodavatel brýlových obrub. K dostání v podnikových prodejnách a více než 600 optikách.
Pohodlné ubytování na náměstíčku šumavské obce. Lyžařský areál Zadov, cykloturistika. WiFi internet.

Reklama – Google