Klatovy - Výrov - Kokšín - Švihov - Vosí - Točník - Klatovy
Délka: cca 26 km

Z Klatov vyjdete po červené turistické značce podél Drnového potoka směrem k průmyslové zóně Pod borem. Zde opustíte asfaltovou silnici a  vydáte se  do  kopce (převýšení 60  m)  po  lesní cestě do  Sekrýtu a kolem zříceniny Komošín sejdete do Výrova. Odtud vás povede červená znaka necelý kilometr po asfaltové silnici, z níž pak odbočíte doleva k bývalému Kokšínskému hrádku. Poté projdete údolím Úhlavy do Švihova, kde vás modrá turistická značka přivede až k známému vodnímu hradu. Od hradu se vydáte zpět po modré trase, vrátíte se k železniční stanici, kde modrá značka odboču- je doleva přes trať směrem na Vosí. Cesta vede do kopce kolem Kamýcké skály (převýšení  140 m), za obcí Vosí sestupuje  kolem vícenického  rybníka do Točníka. Zde opustíte turistické značení a dojdete po asfaltové silnici k dvěma čerpacím stanicím na okraji Klatov a odtud do města.

Charakteristika cesty: Trasa je vedena po červené a modré turistické stezce (převážně lesní cesty a místní komunikace), poslední úsek (Točník - Klatovy) po silnici III. třídy (pozor na provoz kamionů).

Poznámka: trasu je možné také rozdělit a zkombinovat s jízdou vlakem do / ze Švihova (trať č. 183 Klatovy - Plzeň).

Zajímavosti v okolí trasy:

Komošín: zřícenina hrádku ze 14. stol., opuštěného 1510, dnes v areálu rekreační chalupy.

Kokšínský hrádek: zbytky strážního  hradu nad řekou Úhlavou  (kolem roku 1500), kdysi součást obranného systému hradu Švihov.

Švihov: jeden z nejvýznamnějších českých pozdně gotických vodních hradů se zbytky středověkého opevnění a vodních příkopů (možnost prohlídky).


Text : Informační centrum Klatovy, www.klatovy.cz/icklatovy

Reklama – Google

Reklama

AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Investorská a inženýrská činnost ve stavebnictví. Výstavba bytových domů a garáží včetně infrastruktury a následný prodej.
Apartmán v centru horského střediska, sat tv, plně vybavená kuchyně, kolárna a lyžárna,… (*I)

Reklama – Google