Trasy pro horská kola

1. Z Bělé směr Pavlíkov, na vrcholu stoupání odbočíme vpravo na Roudnici, v Dehetné vlevo po hlavní a po 50 m odbočíme vpravo na Bernartice. Z Bernartic směrem k rozhledně Březinka a kolem kostelíka do Vidic, přejedeme hlavní silnici a po zelené tur. zn. jedeme do Sedmihoří na rozcestí pod Racovským vrchem. naznačenou cestou vystoupáme na vrchol Chlum (609 m).
Z Chlumu sestup jižním směrem 200 m na traverzující cestu, odtud vlevo 1 km na zelenou značku, odbočíme vpravo, na lesní asfaltce vlevo a okolo hájovny dojedeme k Mezholezskému rybníku. Za rybníkem vpravo po silnici, před Mezholezy vlevo do Bukové, v Telicích vlevo zemědělskou komunikací okolo zříceniny zámku Kopec do Prostiboře, vlevo okolo kostela a po 500 m odbočíme vpravo a po cyklotrase dojedeme do Brodu u Stříbra, zde se v hostinci občerstvíme. Pod hostincem odbočíme vlevo a po značené cyklotrase dojedeme do Výrova a do Borovan, odtud směrem na Bor, na státovce jedeme vlevo do Boječnice, zde odbočíme vpravo do Nového Dvora, na hlavní silnici jedeme vlevo do Stráže (možnost občerstvení) a Borku, zde odbočíme vpravo na Sycherák. V Dubci za kostelem odbočíme vlevo do Pavlíkova a Bělé.
Délka: 75 km.
Povrch: asfalt, polní a lesní cesty, terén.
Obtížnost: středně těžká.

2. Bělá - Mezholezský rybník (jako trasa A). Za rybníkem vlevo po silnici do Darmyšle, projedeme vsí, mineme odbočku na Stříbro a po 500 m odbočíme vlevo. Přes Racov dojedeme na státovku, po ní jedeme vlevo 1 km a odbočíme vpravo do Strachovin, Bernartic a Borku,odtud pokračujeme po trase A do Bělé.
Délka: 40 km
Povrch: asfalt, polní a lesní cesty, terén.
Obtížnost: středně těžká.

Trasa pro silniční kola

Bělá, Stráž, Bor, Skviřín, Holostřevy, Kladruby, Zhoř, Pocinovice, Horšovský Týn, Meclov, Poběžovice, Hostouň, Bělá.
Délka: 80 km.
Povrch: asfalt.
Obtížnost: středně těžká.

Text: Městský úřad Bělá nad Raduzou

Reklama – Google

Reklama

Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Šumavské, ručně broušené sklo z Lenory. Skleničky, dárky ze skla, svatební číše, maturitní skleničky,…
Rekreační objekt s výhledem na panorama Šumavy, klidné místo, bazén s ohřevem, stolní tenis, internet. (*I)

Reklama – Google