V okolí obce Hrádek jsou vyznačeny 4 vycházkové trasy v celkové délce 13,1 km. Jsou značeny barevnou šipkou a osazeny informačními tabulemi, které informují o místních zajímavostech. Během cesty si můžete odpočinout na dřevěných lavičkách nebo pod krytými odpočívadly.

Výchozí bod se nachází před zámkem v Hrádku. Na první informační ceduli jsou popsány trasy včetně výškových profilů.

1) Modrá - Poustka, Odolenov

Půjdete z výchozího bodu obcí Hrádek přes říčku Ostružnou a železniční trať. Dále lesem po staré cestě, kterou podle vyprávění pamětníků jezdila baronka Anna Henneberg-Speigelová na Poustku. Přes vyhlídku na Poustce dojdete lesem okolo jalovcové stráně k areálu bývalých lázní na Odolenově. Na této vycházce se můžete kochat krásnými výhledy. Na závěr můžete pokračovat po červené a žluté turistické znače na vrchol Svatoboru, kde na vás čeká rozhledna s restaurací. Na této trase je převýšení 255 m, celková délka 4200 m.

2) Žlutá - kostel Zbynice

Do Zbynic dojdete cestou okolo Mlýnského rybníka přes Blud, kde můžete posedět v altánku. Po 200 metrech chůze po asfaltové silnici odbočíte ke kapličce sv. Anny. Z návrší je krásný pohled na masiv Svatoboru, hrad Kašperk a obec Hrádek. Od kapličky je cesta zatím uzavřena (je využívána jako pastvina, je možné využít zelenou turistickou značku, která vede po asfaltové silnici. Po ní dojdete až do Zbynic, kde si můžete na informační tabuli přečíst zajímavosti z historie kostela. Na této trase je převýšení 55 m, celková délka 3700 m.

3) Zelená - Doubků skála
Stezka vede z výchozího bodu obcí Hrádek přes říčku Ostružnou a železniční trať. Polní cestou pozvolna vystoupáte až k lesu. Od odpočívadla na okraji lesa dojdete i malému lomečku a okolo něj až na vyhlídku na Doubků skále. Zde se můžete potěšit pohledem do údolí Kalného potoka. Další informační tabuli najdete v Průhonu. Údolím Kalného potoka vede také cyklotrasa č. 2078 do Svojšic. Na této trase je převýšení 115 m, celková délka 1900 m.

4) Červená - tvrz Kašovice
Podél zámecké zdi, okolo parku, dojdete po úzkém chodníčku (pod bastiony) k říčce Ostružná. Vydáte se proti proudu, minete bývalý mlýn, Mlýnský rybník a podél náhonu dojdete proti proudu až na fotbalové hřiště. Lesem zvaným Antonka a dále údolím Ostružné, kterou v Kašovicích překonáte přes úzkou lávku, dojdete k modřínovému háji s romantickou zříceninou tvrze. Na této trase je převýšení 35 m, celková délka 3300 m.

Na recepci zámku a na obecním úřadě je k dispozici podrobná turistická mapa. Trasy byly realizovány z dotace z Dispozičního fondu, Programu přeshraniční spolupráce Svobodný stát Bavorsko 2007 - 2013. Z Evropské unie se podařilo získat 85 % potřebných finančních prostředků. Práce na úpravě tras, vyznačení v terénu, sekání a vyřezání v lesních úsecích prováděli zaměstnanci obecního úřadu, kteří se také podíleli na tvorbě a úpravách textů a administrativních činnostech. Kresby na informačních tabulích vytvářel výtvarník Josef Protiva.

 Vycházkové trasy - prospekt 


 

Reklama – Google

Reklama

Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Komplexní služby spojené s pohřby. Sjednání obřadu, převozy zesnulých, náhrobní zboží a další služby. (*I)
Bezbariérový přístup, moderní vybavení. Skiareál dostupný pěšky, vhodné i pro rodiny s dětmi.

Reklama – Google