Čejkovy - Tedražice

Délka vyznačené trasy je 6,3 km. Trasa, značená červenou šipkou, začíná na návsi v Čejkovech a končí na návsi v Tedražicích.

Popis trasy:

Z návsi v Čejkovech se vydejte dolů k hřišti, u bytovek odbočte doleva a dál pokračujte po polní cestě přes návrší Buděšina, kde si můžete odpočinout na lavičce pod dřevěnou stříškou. Z odpočívadla se vám naskytne pohled na majestátní vrch Zbynná (615 m n.n.), na kterém kdysi bývalo slovanské hradiště. Infopanel vám nabídne více informací o historických a přírodních zajímavostech v okolí. Dále pokračujte okolo rybníků Buděšinka a Dalovák až k samotě Dalovice. Odtud se vydejte na návrší k lesu, kde budete odměněni krásným výhledem na přírodní rezervaci Zbynické rybníky. Na kilometr vzdáleném rozcestí u křížku odbočte ostře doprava na asfaltovou silničku vedoucí do Tedražic. Po 500 metrech na vás čeká další odpočívadlo s infopanelem, tentokrát se dozvíte zajímavosti z Tedražicka. Odtud se vydejte po vyznačené cyklotrase č. 2084 až do obce Tedražice. Po chvilce se před vámi otevře výhled na Zbynické rybníky, obce Čejkovy, Tedražice a Zbynice, které se rozkládají pod dominantním Svatoborem. Toto panorama si můžete vychutnat z dalšího odpočívadla. Na tedražické návsi vycházková trasa končí, u hasičské zbrojnice najdete poslední odpočívadlo s infopointem, který kromě informací o historii Tedražic nabízí i možnost nabití mobilního telefonu.

Tedražice - Čejkovy

Délka vyznačené trasy je 6,3 km. Trasa, značená červenou šipkou, začíná na návsi v Tedražicích a končí na návsi v Čejkovech. První část trasy vede souběžně s cyklotrasou č. 2084.

Popis trasy:

Z tedražické návsi se vydejte po silnici směrem na Lipovou Lhotu, za vsí cesta mírně stoupá k lesu. Z návrší od odpočívadla se můžete pokochat výhledem na krásnou krajinu plnou rybníků. Uvidíte Zbynické rybníky, obce Čejkovy, Tedražice a Zbynice, které se rozkládají pod dominantním Svatoborem. Na rozcestí u odpočívadla lze odbočit na modrou turistickou značku Vlkonice – Sušice. Před obcí Lipová Lhota u křížku stojícího mezi dvěma lípami odbočte z asfaltové cesty ostře vlevo a po polní cestě dojdete k samotě Dalovice. Cestou se vám naskytne výhled na přírodní rezervaci Zbynické rybníky. Z Dalovic vystoupejte na návrší Buděšina, kde si můžete odpočinout na lavičce a přečíst informace o blízkém slovanském hradišti. Z odpočívadla se vám naskytne pohled na majestátní vrch Zbynná (615 m n.n.), na kterém kdysi bývalo slovanské hradiště. Od odpočívadla se vydejte okolo hřiště a nahoru na čejkovskou náves. Zde trasa končí, můžete si odpočinout v místním parčíku nebo se občerstvit v hospodě U Kůsů.

Reklama – Google

Reklama

Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Propagační materiály i knihy s historickou a turistickou tématikou, výroba pohlednic včetně nafotografování. (*I)
Na okraji šumavské vesničky. Terasa, bazén, grilování. Nedaleko koupaliště, kurty, restaurace, vleky, stopy, cyklostezky.

Reklama – Google