Silvestrovský Boubín 2018 nabídl jen zamlžený pohled na špičky nejbližších smrků

Ve Vimperku déšť a po sněhu ani památky o 400 m výše, na Kubově Huti, bílé sněhové jeviště zahalené do bílé mlžné opony. Několik centimetrů nového sněhu a husté sněžení přivítaly letos jízdy silvestrovských vlaků a jejich pasažéry na Kubově Huti a na Boubíně všechny ty, kteří se pro tradiční zdolání nejvyššího vrcholu vnitřní části Šumavy rozhodli.

K výstupu nad mraky nestačila výška 1362 m ani vrcholek rozhledny o 21 výše, kde se viditelnost ještě více zamlžila. Nejobtížnějším úsekem, jinak letos pohodové cesty na Boubín, byly, stejně jako loni, zledovatělé dřevěné schody od cesty na stezku k vrcholu. Při hlavním náporu se tam tvořila dokonce fronta. První vystupující si přivstali a vyráželi na vrchol již před svítáním, aby se vyhnuli živelnému náporu, který následoval po příjezdu první jízdy Silvestrovského vlaku a po něm pravidelného vlakového spoje na Kubovu Huť. Na vrchol se z nich vydalo přes 300 lidí všech věkových kategorii. Další stovky vyjely na Kubovu Huť, aby se pobavily postavami (nejen pohádkovými) z tradičních Silvestrovských vlaků, které letos připomněly 20. výročí těchto jízd, 100 let naší republiky a 125 let provozu železnice ve Vimperku. K tomu nemohly chybět stánky, které se staraly o pevné a tekuté posilnění účastníků.

Několik následující fotografií zkráceně ukazuje cestu na Boubín (kolem osmé hodiny ráno), ještě pustý vrchol Boubína (v půl desáté), na němž již ale nechyběl starosta Kubovy Huti Ing. Zbyněk Klose s upomínkovými pohlednicemi, sestup z Boubína (kolem desáté) a dění na Kubově Huti (kolem půl jedenácté).

Silvestrovské ráno na Boubíně a dopoledne na Kubově Huti - FOTOGALERIE ZDE

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ

Malý výběr z fotografií:

Reklama – Google

Reklama

Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Velkoobchodní dodavatel brýlových obrub. K dostání v podnikových prodejnách a více než 600 optikách.
Prostorné a plně vybavené pokoje i apartmán v historickém domě na náměstí. WiFi internet. Rodinné pobyty, klid.

Reklama – Google