Silvestr 2013 sliboval slunečné počasí a dobrou viditelnost z Boubína a to znamená, zejména při svítání, pastvu pro fotografické objektivy. Proto jsem tentokrát zvolil „protiproudovou“ variantu a stovky účastníků silvestrovského výstupu z Kubovy Huti, jsem se potkával až po cestě dolů.Východy slunce z Boubínské rozhledny jsou stejně neopakovatelné jako atmosférické a povětrnostní podmínky a patří k nezapomenutelným zážitkům. Tím spíš, když jde o svítání v posledním dni v roce. Více než dvacet nadšenců nelenilo ještě za hluboké tmy vyrazit při světlu čelovek k vrcholu, aby z výšky 1383 m (tolik má vrchol Boubínu spolu s rozhlednou) pohlédli do tváře rodícího se rána v posledním dni roku 2013.

Předpověď meteorologů se vyplnila a od jihovýchodu podélně se nasunující pás oblačnosti způsobil, že se paprsky slunce začaly rozlévat po okolní krajině se čtvrthodinovým zpožděním.

S přibývajícím ránem, pak začali na vrcholu přibývat i další silvestrovští pokořitelé, aby si vzájemně popřáli i připili do nového roku.

 

A podívejme se také na Kubovu Huť, kam letos již po čtrnácté vyjížděl z Vimperku zvláštní silvestrovský vlak, tentokrát v detektivním duchu.

Jako vždy se také těšila zájmu, převážně dětí, vozidla a vybavení Horské služby Šumava. Oproti předchozím letům se rozšířil počet stánků s občerstvením, což připomínalo spíše tradiční českou pouť. Ale určitě to neubralo nic z nadšení a odhodlání všech, kteří přijeli na rozloučení se starým rokem pokořit Boubín.

 

 

Šťastný nový rok 2014!

Více fotografií najdete ve fotogalerii zde …  

Text a foto: František Janout, SumavaNet.CZ

Reklama – Google

Reklama

Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Grafické a sítotiskové studio
Komplexní reklamní služby (*I)
Cenově výhodné ubytování, příjemné prostředí, sklípek, venkovní posezení, vlastní parkoviště. (*I)

Reklama – Google