Vrchol s vyhlídkovou věží je též nazýván Polední hora a nachází se 7 km jižně od Prášil. Se svými 1315 m nad mořem je přirozenou dominantou celé této příhraniční oblasti. Původní areál zde sloužil jako základna protivzdušné obrany Československé socialistické republiky. Po pádu železné opony pozbylo vojenské zařízení významu. V létě 1998 byla dokončena přestavba objektu na 37 metrů vysokou vyhlídkovou věž.

Návštěvníkům se nabízí za dobrého počasí nádherný výhled prakticky na celou Šumavu a Bavorský les. Při dobré viditelnosti můžete obdivovat malebnost Pošumaví a České kotliny do vzdálenosti desítek kilometrů a také více než 180 km vzdálené alpské vrcholy. 

Otevírací doba - denně 

květen: 9:30 - 16:30 (otevřeno od 28.5.)
červen: 9:30 - 16:30
červenec 9:00 - 17:00
srpen 9:00 - 17:00
září 9:30 - 16:30
říjen 10:00 - 16:00 (jen so - ne, svátky)
listopad zavřeno 

Stav z roku 2022, před návštěvou ověřte

Po zakoupení vstupenky Vám bude zapůjčena čipová karta. S ní se dostanete až do 9. patra věže a můžete se kochat nádhernou vyhlídkou. Přes druhý turniket se pak dostanete na venkovní ochoz, který je ještě o několik metrů výše. 

Jak se tam dostaneme:

Z Prášil nebo parkoviště Slunečná 8 km, s odbočkou k Prášilskému jezeru 9 km. Cestu zpět doporučujeme zvolit po zelené a červené turistické značce podél Prášilského potoka – 8 km.

Z Modravy přes Javoří Pilu po červené značce – 12 km.


Mapa

Reklama – Google

Reklama

Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Obchod, servis, montáž - kombinace prodeje kompletního elektrosortimentu s poskytnutím profesionálních služeb zákazníkům.
Nově zrekonstruovaný rodinný pension s jídelnou, 150m od Skiareálu Nad nádražím, v klidné části městečka.

Reklama – Google