Na podzim se Šumava zahalí do mlžného oparu a je opravdu krásná. Stačí se jenom odhodlat a nenechat se znejistit mlhou, která se válí v tajuplných údolích tiché a zádumčivé krajiny.

Ostrý (Osser) je známým šumavským vrcholem. Je jakousi přirozenou hranicí mezi Šumavou a Královským hvozdem. Po občerstvení se můžete vydat stezkou na druhý vrchol Ostrého na "Malý Ostrý". Tam vás může překvapit uprostřed cesty mezi těmito vrcholy starý Český a Bavorský hraniční kámen z roku 1766. V těchto místech totiž bývala kdysi stará zemská hranice a tak vyšší vrchol Ostrého kdysi patříval do Království Českého. V 15.století tam stával strážní hrad, který střežil starou zemskou hranici. Dnes si zde můžete pochutnávat na bavorské gulášové polévce, či opečených buřtech a zapíjet světlým nebo tmavým bavorským pivem.

Jak se na Ostrý dostanete: můžete se k němu vydat několika cestami od nás a nebo třeba z Německa. Stačí se jen odhodlat a dojet vlakem či autem do Hamrů a jít po modré značce vzhůru až na vrchol. Z vlakového nádraží je třeba urazit 8,5 km a vystoupat 700 m.

Text a foto: Jiří Strašek, ŠumavaNet.CZ


Mapa

Reklama – Google

Reklama

Penzion PUPÍK, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Člen Teplárenského sdružení ČR. Výroba a dodávka tepelné a elektrické energie.
Rodinný nekuřácký penzion, pobyt se stravováním, dětské hřiště, altán s možností grilování. Nádherný výhled. (*I)

Reklama – Google