Náš nejslavnější houslový virtuóz Pavel Šporcl se po letech opět vrací do Sušice. Ve středu 19.června v 19,00 v kostele sv.Václava vystoupí na tradičním Svatojánském hudebním festivalu za doprovodu kytaristy Lubomíra Brabce.

Koncerty Svatojánského festivalu se těší velké oblibě a návštěvnosti. Festival probíhá po celém Pošumaví. Lubomír Brabec je hlavním protagonistou a garantem tohoto festivalu. S hvězdným hostem houslistou Pavlem Šporclem, spolupracuje již od jeho hudebních začátků, avšak vzhledem k jejich pracovnímu vytížení se v poslední době na podium potkávají opravdu jen svátečně. Pro tento koncert si umělci připravili výběr těch nejvirtuózněších originálních skladeb pro toto nástrojové spojení. V programu samozřejmě dominuje Niccolo Paganini, jehož skladby rámují díla jeho slavných kytarových současníků Fernanda Sora nebo Maura Giuliániho. Nechybí však ani nejobtížnější díla pozdějších houslových následovníků, skladby Fritze Kreislera či Paganiniána Nathana Milštejna.

Na koncertě v Sušici se ve výjimečné konstelaci sejdou největší hvězdy houslového i kytarového koncertního nebe, aby spolu zahráli ty nejkrásnější skladby pro housle a kytaru!

Pořádá je Otavská svatojánská společnost, která se zasloužila o skleněnou sochu sv.Jana Nepomuckého na čepickém mostě přes řeku Otavu. Koncert je pořádán s podporou města Sušice. Celý festival je pod záštitou ministra kultury Mgr. Martina Baxy. Další koncerty festivalu proběhnou v Srní, Nezamyslicích, Horažďovicích, Klenčí pod Čerchovem a kladrubském klášteře.


 

 

Reklama – Google