16.10. 2013  byl představen zástupcům médií zrekonstruovaný 2 km dlouhý úsek lesní silničky podél Roklanského potoka z Modravy k hájovně Rybárna, kde navazuje na už dříve opravenou cestu k Tříjezerní slati. Kvalita asfaltovaného povrchu je na takové úrovni, že jej budou moci využívat i turisté na in-line bruslích.

Při této příležitost proběhla tisková konference přímo na zrekonstruované trase, která představuje jen střípek veškerých projektů, které se podařilo a ještě do konce roku podaří Správě NP Šumava pro spokojenost turistů zrealizovat.  Na vlastní oči jsme se přesvědčili, že letošní rok, díky zodpovědnému hospodaření a nastartování grantových projektů patří k jednomu z nejbohatších za posledních 22 let existence Národního parku.

Do konce roku bude Správou NP a CHKO Šumava dokončena rekonstrukce14 dalších lesních cest či tras na území celého Národního parku Šumava. Jedná se o turisticky velmi frekventované trasy, po kterých během léta projdou či projedou tisíce turistů. Z tohoto důvodu se buduje např. most na Modravě, který řeší problém střetu turistů s automobily a odklonem trasy se zároveň vytvoří více klidu pro místní obyvatele.

Následujících snímky ukazují nově otevřenou cestu a místo, kde byly zahájeny práce na stavbě mostu přes Roklanský potok. Cesta přes něj se na trasu z Modravy na Rybárnu napojí.


 


 

Text a foto: František Janout,  ŠumavaNet.cz

Reklama – Google

Reklama

Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Prodej a servis IT techniky. Počítače, notebooky, mobilní telefony, tablety, tiskárny a spotřební zboží.
Útulné pokoje a apartmán nedaleko centra horského městečka. Ideální pro lyžaře i turisty.

Reklama – Google