16.10. 2013  byl představen zástupcům médií zrekonstruovaný 2 km dlouhý úsek lesní silničky podél Roklanského potoka z Modravy k hájovně Rybárna, kde navazuje na už dříve opravenou cestu k Tříjezerní slati. Kvalita asfaltovaného povrchu je na takové úrovni, že jej budou moci využívat i turisté na in-line bruslích.

Při této příležitost proběhla tisková konference přímo na zrekonstruované trase, která představuje jen střípek veškerých projektů, které se podařilo a ještě do konce roku podaří Správě NP Šumava pro spokojenost turistů zrealizovat.  Na vlastní oči jsme se přesvědčili, že letošní rok, díky zodpovědnému hospodaření a nastartování grantových projektů patří k jednomu z nejbohatších za posledních 22 let existence Národního parku.

Do konce roku bude Správou NP a CHKO Šumava dokončena rekonstrukce14 dalších lesních cest či tras na území celého Národního parku Šumava. Jedná se o turisticky velmi frekventované trasy, po kterých během léta projdou či projedou tisíce turistů. Z tohoto důvodu se buduje např. most na Modravě, který řeší problém střetu turistů s automobily a odklonem trasy se zároveň vytvoří více klidu pro místní obyvatele.

Následujících snímky ukazují nově otevřenou cestu a místo, kde byly zahájeny práce na stavbě mostu přes Roklanský potok. Cesta přes něj se na trasu z Modravy na Rybárnu napojí.


 


 

Text a foto: František Janout,  ŠumavaNet.cz

Reklama – Google