Zbytky tenké zledovatělé vrstvy sněhu a teplota nad bodem mrazu doprovázely v sobotu 28.12.2013 na Kvildě druhý ročník slavnostního otevření Bílé stopy. Původně plánovaný veřejný závod O Kvildský pohár byl sice zrušen, nedostatek sněhu však neodradil historické lyžníky ze SKI klubu Šumava, aby se spolu v dobové lyžařské výstroji pustili do soupeření. Návštěvníci si mohli užít i doprovodný program, který probíhal v nezkrácené podobě.

I když sněhové podmínky zatím nevypadají příliš nadějně, zima teprve začíná a běžkaři si určitě přijdou na své. Potěšitelnou zprávou je, že se Správě Národního parku Šumava podařilo i pro letošní zimu zajistit sponzora Bílé stopy, takže její vyznavači ji budou moci využívat zdarma i v této zimní sezóně. Generálním sponzorem je, jako loni, Česká spořitelna, která uhradí přes polovinu nákladů na údržbu lyžařských stop, na zbývajících nákladech se budou podílet šumavské obce a Regionální rozvojová agentura Šumava. Ředitel Správy  NP Šumava, zástupce České spořitelny a za šumavské obce starosta Kvildy vyjádřili přesvědčení, že bude celá Šumava potřebnou sněhovou nadílkou obdařena a popřáli běžkařům na všech šumavských lyžařských trasách pohodové zážitky.

Přípravy a organizace závodu historických lyžníků se jako loni ujal nestor turistiky a lyžování na Šumavě Emil Kintzl a sám se také do závodění zapojil.


Velkému zájmu se těšila ukázka zásahu záchranářů ISS NP Šumava se čtyřkolkou, opatřenou sněhovými pásy, v níž figuroval záchranářský pes Bady vycvičený na hledání ztracených a sněhem zasypaných lidí v terénu.

Lákadlem byly také projížďky na saních tažených koňmi, které jsou součástí projektu SNP Šumava „Návrat koní na Šumavu“

Více fotografií najdete ve fotogalerii zde … 

Text a foto: František Janout, SumavaNet.CZ

Reklama – Google

Reklama

Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Zemědělská výroba, sítotisk - potisk reklamních tašek, pytlů,...
Apartmán a prostorné pokoje ve dvou samostatných objektech. Posezení na terase u krbu s možností opékání a grilování.

Reklama – Google