Nedaleko přehradní hráze údolní nádrže Lipno leží obec Lipno nad Vltavou. Obec vznikla v polovině 16. století v údolí Vltavy. Při vybudování vodního díla byla obec zčásti zatopena a na břehu nádrže bylo vybodováno rekreační středisko.

Turisté a výletníci naleznou v obci vyžití v zimě i v létě. Lyžaři navštěvují skiareál Kramolín, který nabízí několik sjezdovek různých obtížností. Je zde vybudovaný snowpark. Běžkaři mohou vyzkoušet několik kilometrů upravených běžeckých tras. Velkou atrakcí bývá využití zamrzlé hladiny jako bruslařské dráhy.

Když není sníh, mohou hosté navštívit Lanový park, bobovou dráhu nebo Bikepark Lipno. Všechny tyto atrakce se nachází v severní části obce. Na kopci Kramolín je unikátní stezka korunami stromů, která byla otevřena v roce 2012. Nejen pro děti je připraveno Lesní hřiště Království lesa. V letním období jsou sjezdovky využity jako hřiště na discgolf.

Milovníci vody zde najdou akvapark, půjčovnu loděk, nebo plavbu výletní lodí po Lipenské nádrži.


Mapa
(c) Text: ŠumavaNet.CZ

Reklama – Google

Reklama

Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Investorská a inženýrská činnost ve stavebnictví. Výstavba bytových domů a garáží včetně infrastruktury a následný prodej.
Chatová osada při řece Otavě, 1 km od centra Sušice, nedaleko koupaliště, sportovního stadionu, kurtů, restaurace, fitcentra,... (*I)

Reklama – Google