Divoká šumavská řeka Křemelná vytváří na svém toku četná romantická zákoutí, meandry a peřeje. Na jejích, převážné příkrých, jen zřídka pozvolných březích, se střídají lesní porosty i zamokřené louky. V dolní, z důvodů ochrany přírody nepřístupné části, od Stodůlek k soutoku s řekou Vydrou, dokonce protéká strmě zařezaným, v některých místech až 200 metrů hlubokým kaňonem.

V zimním období, kdy krajinu pokryje sněhová peřina a teploty klesnou hluboko pod bod mrazu, objevují se u břehů, na hladině a na balvanech v korytě řeky bizarní ledové obrazce a výtvory. Působivé až neskutečné prapodivné tvary se tvoří zejména tam, kde v prudkém spádu mezi balvany, vznikají peřeje.

Za rozmanitostí a nádherou těchto mnohde obtížně přístupných míst jsem se v mrazivém únorovém ránu vydal na sněžnicích se svým fotoaparátem. Prostřednictvím fotografií se tak můžete vžít i vy do zimní nálady velmi chladného slunečného dne podél toku Křemelné mezi bývalými osadami Frauenthal a Stodůlky.

Více snímků najdete ve fotogalerii zde: https://www.sumavanet.cz/fotogalerie.asp?fbcode=pid~267784

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ


Mapa

Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Výroba dopravních značek, reklamních a orientačních tabulí. Zemědělská výroba a doprava.
Nový stylový hotel s malebné šumavské vesničce. Sauna, fitnes, půjčovna lodí a raftů, horolez.vybavení, kol a jízdárna,... (*I)

Reklama – Google