Z Horažďovic se po cyklotrase č. 312 vydáte do kopce směrem na Velké Hydčice. Na kopci zahnete doprava k nedaleké zřícenině hradu Práchně, pak pokračujte do Velkých Hydčic, kde Vás na návsi uvítá kaple sv. Františka z Assisi.

Dále pojedete v krásné krajině mezi loukami a lesy podél řeky Otavy do Žichovic, kde se napojíte na silnici, odbočíte vpravo a za chvilku Vás již z dálky uvítá silueta nejrozsáhlejší zříceniny v Čechách, Rabí. Pod náměstím zahnete po silnici na Budětice a nádhernou krajinou přírodního parku Buděticko dojedete do nedalekých Hradešic. Ty jsou známé první výrobou českého salámu „Uheráčku“.

U křižovatky s hlavní silnicí stojí farní kostel Proměnění Páně z druhé poloviny 14. století. Z Hradešic můžete vyjet východním směrem na Malý Bor - místo proslavené především vítěznou bitvou Jana Žižky v roce 1420. Při příjezdu do vsi uvidíte kostel sv. Maří Magdaleny, pak projedete vesnicí po silnici na Horažďovice a v kopci na poslední křižovatce odbočíte doleva na Břežany. Ty byly jako jedna z prvních vsí na Klatovsku prohlášeny vesnickou památkovou zónou. Uvidíte zde zachovalé selské statky se zděnou architekturou lidového baroka.

Odtud se vydejte do kopce směrem na Pačejov a po cyklotrase č. 2046 se vraťte přes Třebomyslice zpět do Horažďovic.

Reklama – Google

Reklama

Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Ekonomický software Altus Vario pro živnostníky, obchodníky, malé i střední firmy a organizace.
Plně vybavený apartmán 2+kk ve 3. podlaží bytového domu přímo pod lesem. Zamykatelný sklep, parkování.

Reklama – Google