Již čtrnáctým rokem zajišťuje ČSAD autobusy Plzeň a.s., provoz Sušice ve spolupráci se Správou NP Šumava zájezdy určené seniorům a osobám se sníženou mobilitou.

Současnou podobu dostala akce v posledních třech letech. Při celodenním zájezdu zajíždí autobus na Hartmanicko, Prášilsko a Modravsko. Účastníci mohou shlédnout místa, kam by se mohli dostat jen pěšky nebo na kole. 
O akci je velký zájem, rezervace probíhají od začátku dubna a již v prvních dnech je na 40 zájezdů v jarní i podzimní sérii obsazeno. Letos byl zvýšen počet zájezdů, při nichž se zajíždí na Březník a na Poledník. Podrobnosti o programu mohou získat zájemci na stránkách Správy NP a CHKO Šumava www.npsumava.cz

Jak probíhá jeden z takových zájezdů v realitě, ukazuje několik snímků ze středy 19. září 2012, kdy se vyjíždělo z Vimperku. O hladký průběh akce se starali řidič František Sýkora a průvodkyně paní Váňová, která podrobně a zasvěceně seznamovala nejen s navštívenými lokalitami, ale se všemi místy, jimiž se projíždělo. Ač počasí nebylo zpočátku příznivé, během cesty se umoudřilo a přestalo pršet.

Spokojenost účastníků vyjádřila za všechny paní Helena Sirná, která přijela s manželem až z Otrokovic: „Náplň zájezdu, organizace a výklad průvodkyně jsou výborné, jsme ve věku, kdy bychom se na místa, kam nás zaveze autobus, nebyli schopni pěšky nejen dostat, ale dokonce je vidět za jediný den.“

   

     

  

  

      

  

 

  Více fotografií ve fotogalerii: https://www.sumavanet.cz/fotogalerie.asp?fbcode=pid~108329

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ

Reklama – Google

Reklama

Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
E-shop : Digitální fotoaparáty, klasické fotoaparáty, objektivy, příslušenství. Zásilkový i kamenný obchod v Klatovech.
Chalupa Ideální pro rodinnou dovolenou (až 6 lůžek). Parkování, veranda, klidná zahrada s pískovištěm.

Reklama – Google