DLOUHÁ VES A OKOLÍ : MUZEUM DLOUHÁ VES

Czech • Deutsch • English
 Znak obce Dlouhá Ves

Muzeum Dlouhá Ves

Otevírací doba 1. září 2022 - 30. září 2022:

Pondělí - Pátek
 Sobota
9:00 - 11:30
 9:00 - 14:00
12:30 - 16:00
 

AKTUÁLNĚ:
Dne 18. srpna 2022 byla v Muzeu dřevařství v Dlouhé Vsi u Sušice zahájena nová výstava s názvem PAMĚŤ HŘBITOVŮ - Sepulkrální památky někdejších Sudet.
Svým návštěvníkům představí téma hřbitovů a sepulkrálních památek i z méně tradičních hledisek.
  Pozvánka ve formátu pdf…


Pro potřeby muzea byla postavena nová stylová budova, která se nachází při hlavní silnici vedoucí ze Sušice na Modravu.

Je zde instalována expozice s tématem lesa, historie dřevařství, zpracování a dopravy dřeva. Prostor kolem muzea je věnován venkovní expozici s replikou voru a zvětšenou maketou krabičky zápalek.

Venkovní expozice zahrnuje i informace a odkazy na historii dřevařství v Dlouhé Vsi, která byla vybudována jako dřevařská osada. Do dnešní doby se zde zachoval jedinečný soubor dvojdomků s polovalbovými střechami a dvojicí polokruhových okének ve štítě, které dal pro své zaměstnance v první polovině 19. století postavit majitel panství kníže Schwarzenberg.

Vedle bývalého vaziště vorů stojí dodnes hradlový most a provozované dřeviště, jehož historie je stará skoro 200 let. V objektu bývalého hamru Branau byla založena v osmdesátých letech 19. století fabrika na výrobu zápalek. I tato dřevozpracující továrna funguje (s pozměněným výrobním programem) do dnešních dnů.


Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Dlouhá Ves
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ