Cyklistická trasa, na kterou Vás zveme, je součástí mezinárodní cyklotrasy Paříž-Strasburg-Praha. Trasa je vedena zalesněným územím příhraniční části Českého lesa, na níž se vypíná vrch Velký Zvon, který tvoří charakteristickou dominantu tohoto malebného kraje. Cyklotrasa navazuje na dva hraniční přechody se SRN položené v katastru obce Železná a v katastru zaniklé obce Pleš.

Cyklotrasa napojená na německé cykloturistické značení začíná na Železné v Parku smíření, který leží v blízkosti české celnice. Zde v místech bývalého zámečku je vybudován altán s fontánou. V blízké oboře je možno pozorovat volně žijící zvěř, vstup s jízdním kolem do obory je však zakázán. Odtud trasa směřuje na zaniklou ves Valdorf (Walddorf), kde je vybudováno odpočívadlo se zdrojem pitné vody.

Nedaleko bývalého Valdorfu leží další téměř zaniklá ves Karlova Huť (Karlbach). Lesními silničkami s minimálním motoristickým provozem pokračuje trasa do zaniklé osady Pleš (Plöss), z níž se zachovaly zříceniny kostela s upraveným hřbitůvkem. Zde je rovněž zřízen přístřešek s lavicemi a při trase leží restaurace „Na Pleši“. Z Pleše pokračuje cyklotrasa na zelený přechod Pleš-Friedrichshäng, kde navazuje na německé cyklotrasy.

Text: Městský úřad Bělá nad Radbuzou

Reklama – Google

Reklama

Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Propagační materiály i knihy s historickou a turistickou tématikou, výroba pohlednic včetně nafotografování. (*I)
Nekuřácký apartmán pro zájemce o celoroční horskou turistiku. Wi-Fi internet, úschovna kol a lyží. (*I)

Reklama – Google