Zima, vyšší nadmořská výška, veliká ledová plocha – to chce brusle. Zamrzlá hladina Lipenské nádrže to umožňuje. Pokud je dostatečně silný led, začne povrch upravovat technika. Vznikne tak 6 – 8 metrů široká bruslařská dráha dlouhá až 11 kilometrů. Bruslařská dráha propojuje obce Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou.

Na zamrzlé hladině jsou přírodní bruslařské dráhy a ovály u každého rekreačního střediska. Pokud podmínky dovolí, spojí se jednotlivé části do okruhu, který je nejdelší na světě. Na bruslařské magistrále se pravidelně kontroluje tloušťka ledu a upravuje povrch dráhy. K dispozici jsou půjčovny vybavení a také občerstvovací zastávky. Podél ledové cesty je také prostor pro pěší.

Další, méně známá dráha je v okolí Horní Plané. Kromě oválu bývá trasa prodloužena až k Černé v Pošumaví. A pokud podmínky dovolí, propojí se tato dráha s dráhou frymburskou. Vznikne tak trasa dlouhá až 38 km.


Reklama

Dožínky 2026
Prodej: Vánoční stromky, klest, vzrostlé jehličnany. Nabízím: sečení a mulč. trávníků, práci s motor. pilou, střih živ. plotů, zalesňování, lesní prořezávky.
Ubytování rodinného typu v plně vybavených nekuřáckých apartmánech, Krásný výhled. TV, WiFi. (*I)