Zima, vyšší nadmořská výška, veliká ledová plocha – to chce brusle. Zamrzlá hladina Lipenské nádrže to umožňuje. Pokud je dostatečně silný led, začne povrch upravovat technika. Vznikne tak 6 – 8 metrů široká bruslařská dráha dlouhá až 11 kilometrů. Bruslařská dráha propojuje obce Frymburk, Přední Výtoň a Lipno nad Vltavou.

Na zamrzlé hladině jsou přírodní bruslařské dráhy a ovály u každého rekreačního střediska. Pokud podmínky dovolí, spojí se jednotlivé části do okruhu, který je nejdelší na světě. Na bruslařské magistrále se pravidelně kontroluje tloušťka ledu a upravuje povrch dráhy. K dispozici jsou půjčovny vybavení a také občerstvovací zastávky. Podél ledové cesty je také prostor pro pěší.

Další, méně známá dráha je v okolí Horní Plané. Kromě oválu bývá trasa prodloužena až k Černé v Pošumaví. A pokud podmínky dovolí, propojí se tato dráha s dráhou frymburskou. Vznikne tak trasa dlouhá až 38 km.


Mapa

Reklama – Google

Reklama

AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion PUPÍK, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Komplexní diagnostika v oblasti prsu, zajištění mamografického a ultrazvukového vyšetření. Ultrazvuková vyšetření celého těla.
Nádherný výhled, wifi internet, vyhřívaný krytý bazén se saunou, tenisový kurt, kulečník, stolní tenis, vinný sklep,...

Reklama – Google