Boží kámen je zalesněný vrcholek 621 m n. m. dva kilometry severozápadně od Kraselova u Strakonic, na němž se nachází seskupení žulových balvanů. Proto je tento přírodní útvar známý také pod názvem „Boží kameny.“

Místo je označováno jako mystické údajně s nejsilnějším energetickým nábojem v Čechách.  Lidé je vyhledávají právě kvůli velmi silné pozitivní energii, která vychází zejména z balvanu ve tvaru lodi a prý dokáže i léčit. Mezi kameny se lze bez problémů volně pohybovat, mnozí si na ně i lehají, aby „nasáli“ co nejvíce energie. Ne na každého však působí, účinek pociťují údajně jen senzibilní lidé, kteří jsou schopni vyvěrající energii cítit. Ti ji popisují jako příjemnou a uklidňující.

Pokud psychotronické "schopnosti" nemáte, nevadí. Když se tady nesetkáte s lidmi (často se to nepodaří), je to výborné místo pro meditaci a budete určitě potěšeni krásnou přírodou šumavského předhůří.

Jak se k Božím kamenům dostat

Ve Strakonicích na mostě Jana Palacha odbočit (kolem hradu) na Kraselov (9 km). V Kraselově pak pokračovat na Tažovice (směrová tabule TAŽOVICE 3 km). Silnice 1,1 km stoupá (při dosažení vrcholu silnice se nalevo otevře pěkný rozhled na Šumavu), po 400 m poměrně příkrého klesání odbočit vpravo na polní cestu (po obou stranách červené plastové patníky).  Po vjezdu do lesa (cca 600 m od silnice) zaparkovat a podle dřevěného ukazatele „Boží kámen“ necelých 150 m vystoupit lesem po vyšlapané pěšině.

Nemotorizovaní návštěvníci mohou v pracovních dnech využít autobusovou linku Strakonice – Kraselov a dojít k Božím kamenům 2 km pěšky (viz popis z Kraselova autem).

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ


Mapa

Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Správa rekreačních nemovitostí na Šumavě, vedení účetnictví, daňové poradenství.
V domě známé sklářky, galerie. 900m n.m. Přírodní terasa s překrásnou vyhlídkou. Celoroční sportovní a turistické vyžití.

Reklama – Google