UKÁZKOVÝ DEN NA SŠ A SOU | Základní škola Nýrsko, Komenského ulice

UKÁZKOVÝ DEN NA SŠ A SOU

Rozvrhy hodin

Rozvrhy hodin - 1. stupeň

1.stupeň 2018-19

Rozvrhy hodin - 2. stupeň

2. stupeň 2018-19

 

Ukázkový den na SŠ a SOU

Regionální hospodářská komora Plzeňského kraje realizuje projekt „Podpora technických dovedností žáků Plzeňského kraje“. (reg. číslo CZ.1.07/1.1.30/01.0032)

Hlavním cílem projektu je především zvýšení zájmu mladé generace o studium technicky zaměřených studijních a učebních oborů a celkové posílení prestiže řemeslných profesí.

Klíčovými aktivitami jsou ukázkové dny technických oborů a řemesel na zapojených SŠ a SOU Plzeňského kraje a soutěže technických dovedností pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ - zpracování projektů s pomocí moderní elektronické stavebnice.Dne 25. 10. 2013 proběhl ukázkový den na SŠ a SOU Horšovský Týn pro obory mechanik-opravář motorových vozidel, opravář zemědělských strojů, stavebnictví a zedník.

Ředitel školy Ing. Václav Švarc seznámil žáky ZŠ s možnostmi studia a podrobně přestavil jednotlivé učební a studijní. Poté byli žáci rozděleni do 8 pracovních skupin a postupně se vystřídali na jednotlivých pracovištích.

Žáci pod odborným vedením řezali dlažbu a obklady. V další části si vyzkoušeli svařovací techniky pomocí svařovacího trenažéru, svařovali taktéž autogenem. Dále pracovali v počítačovém programu využívaném v oboru stavebnictví a seznámili se se základními autoelektrikářskými pracemi. Největší zájem byl o ukázku vozidel autoškoly s možností svezení v osobním automobilu a v malotraktoru.

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ