LYŽAŘSKÝ KURZ | Základní škola Nýrsko, Komenského ulice

LYŽAŘSKÝ KURZ
Cesta: Titulní stránka > Ze života školy > Druhý stupeň

Rozvrhy hodin

Rozvrhy hodin - 1. stupeň

1.stupeň 2018-19

Rozvrhy hodin - 2. stupeň

2. stupeň 2018-19

 

Lyžařský kurz

 

Lyžařský kurz žáků ZŠ Komenského ulice

V neděli 10. února odjeli chlapci a děvčata ze sedmých ročníků naší školy na šumavský Špičák,aby zde strávili týden výuky na lyžích a na snowboardu. První den bylo všech 27 žáků rozděleno do družstev a v pondělí ráno už jsme„ v plné polní“ vyrazili na svah. Sněhové podmínky byly výborné,počasí nám přálo a brzy se i úplní začátečníci dostali lanovkou na „velký“ kopec.

Po lyžování se děti sešly ve společenské místnosti a formou besedy se dozvěděly spoustu informací o bezpečném pobytu na horách, lyžařském vybavení, technice a historii lyžování. Při testu také zjistily,kolik toho ví o moderním lyžařském sportu, zimních olympijských hrách a úspěšných sportovcích. Nejúspěšnější družstvo pak čekala sladká odměna.

Ve čtvrtek jsme všechny lyžaře, lyžařky a snowboarďáky natočili na video a odpoledne si děti prohlédly, jaké pokroky udělaly. Zároveň jsme také mohli vyhlásit a ocenit „pád týdne“.

Poslední večer jsme uspořádali tradiční karneval. Každá „maska“ se představila a odpovídala na zvídavé dotazy členů poroty z řad učitelstva. Nejoriginálnější a nejvtipnější masky byly oceněny diplomy.

Myslím, že náš „lyžařský týden“ se velmi vydařil a žáci si užili nejen spoustu legrace, ale také úspěšně zvládli základy sjezdového lyžování a snowboardingu.

 

Mgr. Dana Křivánková

 

 

Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ