Poslední červnový pátek patřil školákům.

Byl to den, kdy školáci jdou naposled do školy. Již tradičně odchází nejstarší žáci do učebních, či středoškolských oborů, žáci pátých tříd končí první stupeň a vstupují do stupně druhého a taky se na mnoha místech se vítají předškoláci MŠ, kteří v září půjdou hrdě poprvé do školy. To vše, ale až po dvou měsících prázdnin. Jeden takový konec školního roku se udál i v Lenoře v obci na levém břehu Teplé Vltavy.

Slavnostní akt se uskutečnil v místní sokolovně. Zde se sešly děti z mateřské i základní školy, rodiče, pedagogický sbor, ale i paní kuchařky a všichni, kteří mají ve škole hodně povinností, no a jaké by to bylo loučení bez rodičů, kteří též přišli dětem pogratulovat a pedagogům poděkovat.

V sokolovně přivítal všechny ředitel Základní školy v Lenoře Mgr. Zbyněk Jícha, poděkoval všem za krásný rok, přivítal starostu obce Antonína Chrapana a poté si v projekci prohlédli všichni v sále jaký to byl rok. Bylo vidět, že žáci školky i školy toho stihli hodně. Výlety, jazykové kursy doma i v blízkém Bavorsku jako, v Passau, návštěva Techmánie, či výlet do dětského ráje v Kovářově, hry, výuka zábava to vše si připomněli a bylo to moc pěkné. Po projekci vystoupil starosta obce Antonín Chrapan, který poděkoval všem pedagogům základní školy, jak celý školní rok pěkně zvládli. Poděkoval panu řediteli školy, za akce, aktivitu, ale i pomoc v obci. Následovalo pasování předškoláků na prvňáčky, rozloučení se žáky pátých tříd, kteří po prázdninách budou jezdit do školy ve Volarech. Poděkování všem zaměstnancům školy a závěrečné písně, které mají děti nejradši skončila oficiální část.

Poté ve třídách pan ředitel, a paní učitelky rozdali vysvědčení a největší radost měli prvňáčci. V Lenoře se učí znamenitě, neboť všichni prvňáčci mají na vysvědčení samé jedničky. Tak tedy ahoj, školo, ahoj prázdniny. Užijte jich ve zdraví, v pohodě a tak, abychom se v září opět ve školních lavicích sešli.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Komplexní služby spojené s pohřby. Sjednání obřadu, převozy zesnulých, náhrobní zboží a další služby. (*I)
Cenově výhodné ubytování, příjemné prostředí, sklípek, venkovní posezení, vlastní parkoviště. (*I)

Reklama – Google