Klub českých turistů Volary uspořádal o druhé červnové sobotě první letošní akci.

Z důvodu pandemie COVID 19 a následného nouzového stavu, který byl od března do konce května a byly zrušeny veškeré akce.

Konečně nastává doba uvolnění a spouštění restartu v mnoha společenských odvětví mezi kterými nechybí ani turistické akce. Přišly jsme o Volarské putování i tradiční akci z Z Volar přes Bobík do Bobíku, které byly jednak známé a za druhé se ujaly v turistickém kalendáři. Přemýšleli jsme, jak to letos zahájíme a napadl nás název Volarský pěšour. Je to první ročník a uvidíme, jak se ujme. Řekla mi na volarském nádraží, kde měla akce start Dana Nasková členka výboru KČT Volary. Pochod se šel pod záštitou starosty města Víta Pavlíka.

Sešly se tady jen dámy, které hlásily, jsme velmi spokojené. Po tak dlouhé době konečně na procházku, ta nabrala směr Dobrá, přes Soumarský most. Nejdříve k Řopíku pozdravit partu chlapů dělostřelců kteří udržují tuto technickou památku a potom již přes lávku k Dobré na buřtík a pivečko v malebné hospůdce. Počasí přálo a tak skupina dam se dvěma psíky vyšla od nádraží přes Brixův dvůr na Dobrou.

ber

Reklama – Google

Reklama

Penzion PUPÍK, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Šumavské vápenice a omítkárny, a.s.
Velké Hydčice
(*I)
Moderní penzion pod horou Ostrý. Společenská místnost vhodná i pro pořádání seminářů. Venkovní posezení, grilování.

Reklama – Google