Nouzový stav končí, ale ne vše je ještě uvolněné.

Volarští to vidí zejména v knihovně a restauracích. V knihovně je zaveden systém vrácení a výpůjček knih na dva dny. Čtenáři budou moct vrátit knihy, které mají doma půjčené v pondělí a ve čtvrtek si mohou vyzvednout balíček předem objednaných knih. Knihy lze objednávat e-mailem. Čtenáři, kteří nedisponují technickými prostředky jako mobilní telefon, nebo PC si mohou knihy objednat prostřednictvím papírového formuláře a vhodit do schránky. Je nutné dodat, že knih si může vypůjčit jednotlivec maximálně 5 kusů. Vrácené knihy putují na čtyři dny do karantény. Před knihovnou je důležité dodržovat bezpečnou vzdálenost a mít roušky a uvnitř použít dezinfekci rukou. Všechny stávající výpůjčky i rezervace jsou prodloužené až do 1. června 2020 a upomínky nenabíhají. Přispějete tak nejen k bezpečí nás všech, ale také k lepšímu rozjezdu knihovny. Dodaly na závěr knihovnice Ladislava Škrnová a Marcela Zvonková, které se stejně jako mnozí čtenáři těší, až bude knihovna opět volně přístupná.

Městský hotel pokračuje ve výdeji jídel takzvaně přes okénko a otevřena je předzahrádka, kde platí omezení v ohledu bezpečnostní V pondělním odpoledni konečně přálo počasí, a tak domácí i přespolní vyrazily ochutnat volarský rezivý mok. Vedení hotelu pro ně připravilo společně s panem sládkem a personálem nové stylové půllitry, ze kterých pivo opravdu chutná.

V městské galerii, která je součástí Informačního centra probíhá zajímavá výstava vybraných autorů Volarského výtvarného workshopu VWV. Jde o dvacet děl vybraných autorů, kteří se v minulosti zúčastnili této akce. Autoři jsou z několika zemí, dovolili vytvořit tento zajímavý mezinárodní projekt, kde vystavující jsou z České republiky, Německa, Běloruska, Itálie, Moldávie a Rumunska. Poděkování patří autorům, za zapůjčení svých děl a organizátorům za výborný nápad.

I ve Volarech jsou rádi, že nouzový stav končí, ale poněvadž roušky zůstávají, nosíme je zodpovědně dál, a to bylo vidět. Roušky jsou k mání v Infocentru, zdarma a pro seniory 65+ připravil Jihočeský kraj rouškový balíček v rámci krajské pomoci zranitelným, které si lze vyzvednout za určitých podmínek rovněž zde.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Šumavské vápenice a omítkárny, a.s.
Velké Hydčice
(*I)
Bytový apartmán pro 4 až 7 osob, výhled z balkonu na sjezdovku. WiFi internet, parkování před domem. (*I)

Reklama – Google