Nouzový stav končí, ale ne vše je ještě uvolněné.

Volarští to vidí zejména v knihovně a restauracích. V knihovně je zaveden systém vrácení a výpůjček knih na dva dny. Čtenáři budou moct vrátit knihy, které mají doma půjčené v pondělí a ve čtvrtek si mohou vyzvednout balíček předem objednaných knih. Knihy lze objednávat e-mailem. Čtenáři, kteří nedisponují technickými prostředky jako mobilní telefon, nebo PC si mohou knihy objednat prostřednictvím papírového formuláře a vhodit do schránky. Je nutné dodat, že knih si může vypůjčit jednotlivec maximálně 5 kusů. Vrácené knihy putují na čtyři dny do karantény. Před knihovnou je důležité dodržovat bezpečnou vzdálenost a mít roušky a uvnitř použít dezinfekci rukou. Všechny stávající výpůjčky i rezervace jsou prodloužené až do 1. června 2020 a upomínky nenabíhají. Přispějete tak nejen k bezpečí nás všech, ale také k lepšímu rozjezdu knihovny. Dodaly na závěr knihovnice Ladislava Škrnová a Marcela Zvonková, které se stejně jako mnozí čtenáři těší, až bude knihovna opět volně přístupná.

Městský hotel pokračuje ve výdeji jídel takzvaně přes okénko a otevřena je předzahrádka, kde platí omezení v ohledu bezpečnostní V pondělním odpoledni konečně přálo počasí, a tak domácí i přespolní vyrazily ochutnat volarský rezivý mok. Vedení hotelu pro ně připravilo společně s panem sládkem a personálem nové stylové půllitry, ze kterých pivo opravdu chutná.

V městské galerii, která je součástí Informačního centra probíhá zajímavá výstava vybraných autorů Volarského výtvarného workshopu VWV. Jde o dvacet děl vybraných autorů, kteří se v minulosti zúčastnili této akce. Autoři jsou z několika zemí, dovolili vytvořit tento zajímavý mezinárodní projekt, kde vystavující jsou z České republiky, Německa, Běloruska, Itálie, Moldávie a Rumunska. Poděkování patří autorům, za zapůjčení svých děl a organizátorům za výborný nápad.

I ve Volarech jsou rádi, že nouzový stav končí, ale poněvadž roušky zůstávají, nosíme je zodpovědně dál, a to bylo vidět. Roušky jsou k mání v Infocentru, zdarma a pro seniory 65+ připravil Jihočeský kraj rouškový balíček v rámci krajské pomoci zranitelným, které si lze vyzvednout za určitých podmínek rovněž zde.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Investorská a inženýrská činnost ve stavebnictví. Výstavba bytových domů a garáží včetně infrastruktury a následný prodej.
Ubytování v apartmánech, volný vstup do vnitřního bazénu 22m, do sauny a vířivky. Ideální i pro rodiny s dětmi. (*I)

Reklama – Google