Rosa Tahedl osobnost volarská, šumavská spisovatelka 1917 až 2006.

Vernisáž výstavy zahájil Vít Vavřinec Pavlík starosta města Volar, který krátce pověděl o zajímavé výstavě, která připomíná Rosu Tahedl. Jde o volarskou osobnost, která se narodila před sto lety a je důležité si připomenout tuto dámu, která našemu městu je blízká, i když nám málo známá. Výstava je pokračováním přibližování málo známých osobností našeho města a věřím, že ji navštíví nejen volarští, ale i návštěvníci města dodal na závěr.

Jaroslav Pulkrábek přivítal Teodora Bauera předsedu spolku Rodáků České Žleby, který přiblížil osobnost Rosy Tahedl. Osobnosti, které je věnována životopisná výstava ve Volarské galerii.

Výstavu navštívilo mnoho osobností z česko-německého spolkového života na úrovni spolupráce několika měst, jako paní Linde Kraliková z Lenory, Jan Schmeller který, je synovec paní Rosy Tahedl, žijící ve Strakonicích a Rudolf Paulik, kterého známe z mnoha zajímavých akcí z obou stran hranice. O hudební doprovod se na kytaru postaral Jaroslav Xaver Pulkrábek, který si texty připravil sám, a moc se mu povedly. Volarská veřejnost přišla v pěkném počtu a nejen hudbě, ale i pěkným slovům poděkovala potleskem. Je to další krok k upevněn česko-bavorských vztahů, které jsou na velmi vysoké úrovni. Většina hostů se shodla i v tom, že tatkto pojatá výstava, by byla vhodná i pro doplnění znalostí pro žáky nejen Volarské základní školy.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Prodej a servis IT techniky. Počítače, notebooky, mobilní telefony, tablety, tiskárny a spotřební zboží.
Oslovte zákazníky na perspektivním médiu současnosti.

Reklama – Google