MASOPUSTNÍ PRŮVOD 2017 | OBECNÍ ÚŘAD VELKÝ BOR

MASOPUSTNÍ PRŮVOD 2017

Obecní úřad

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
EPUSA - Elektronický portál územních samospráv
Elektronický portál územních samospráv
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu

Masopustní průvod 2017

V sobotu 11.února 2017 opět proběhl ve Velkém Boru masopustní průvod, kterého se zúčastnilo kolem čtyřiceti masek. Ještě než průvod vyrazil po vesnici, Laufr požádal starostu obce o povolení masopustního průvodu. Po předání symbolického klíče od obce nastalo veselí a všichni se náramně bavili za doprovodu živé hudby. Průvodu se zúčastnili tradiční masky, např. ženich s nevěstou, medvěd a medvědář, smrtky, kobyla, upír, krtek s ježkem a další pohádkové postavičky a strašidla.
O největší zábavu se staral doktor Chocholoušek se svým kolektivem a pojízdnou psychiatrickou klinikou. Mnozí občané byli těmito "odbornými" zdravotníky vyšetřeni. Následně se podivovali, jakou že to vlastně mají psychickou nemoc. Doktor Chocholoušek měl také s sebou tarasnici na neposlušné zřízence Arnošta a Arnošta.
Počasí nám přálo a nálada byla celý den úžasná, všichni se dobře bavili a někteří občané netrpělivě vyhlíželi přicházející masopustní průvod.
Poděkování patří všem kteří se této akce zúčastnili, nejen maskám, ale také pohostinným občanům, bez kterých bychom tyto tradice nastolené našimi předky nemohli udržovat a rozvíjet. Vždyť přece nic se neudělá samo.
Václav Zábranský-starosta obceDalší obrázky ve fotogalerii - klikněte zde...
Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Obecní úřad Velký Bor | Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ