MASOPUSTNÍ PRŮVOD VE VELKÉM BORU | OBECNÍ ÚŘAD VELKÝ BOR

MASOPUSTNÍ PRŮVOD VE VELKÉM BORU

Obecní úřad

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
EPUSA - Elektronický portál územních samospráv
Elektronický portál územních samospráv
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu

Masopustní průvod ve Velkém Boru

V sobotu 2.února se uskutečnil ve Velkém Boru masopustní průvod, kterého se zúčastnilo téměř padesát masek. Nejprve proběhlo povolení průvodu u starosty obce a následně putovali tančící masky za doprovodu hudby obcí. Obyvatelé mohli obdivovat tradiční masky, jako například ženicha s nevěstou, medvěda s medvědářem, kobylu, žida, bábu či smrtku, ale i masky moderní, ke kterým patřili šmoulové, pan Pávek s Otíkem, ježibaba, čertice Mach a Šebestová, soudce či kat a jiná strašidla.

O největší zábavu se starala zdravotní sestřička a pan doktor, kteří uzdravovali nemocné občany na počkání. Soudkyně, která některým hříšníkům četla rozsudky, měla k ruce i mobilní popraviště i s katem. 


Nálada byla během celého dne úžasná, všichni se skvěle bavili a někteří občané již netrpělivě vyhlíželi přicházející průvod. Počasí bylo zpočátku slunečné, přesto trochu chladné.


Poděkování patří všem účastníkům masopustního průvodu i pohostinným občanům, bez kterých bychom tyto tradice nastolené našimi předky nemohli udržovat a rozvíjet. 

 

Václav Zábranský-starosta obce

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Obecní úřad Velký Bor | Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ