MASOPUSTNÍ PRŮVOD VELKÝ BOR | OBECNÍ ÚŘAD VELKÝ BOR

MASOPUSTNÍ PRŮVOD VELKÝ BOR

Obecní úřad

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
EPUSA - Elektronický portál územních samospráv
Elektronický portál územních samospráv
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu

Masopustní průvod Velký Bor

V sobotu 7. února se konal ve Velkém Boru masopustní průvod. Sraz masek byl na návsi před obecním úřadem. Následně byl požádán starosta obce o povolení průvodu. Za doprovodu vesele vyhrávající hudby masky tančily celou obcí. Celkem se zúčastnilo 35 masek a naši obyvatelé mohli shlédnout již tradiční, po generace stejné masky jako např. ženicha s nevěstou, medvěda s medvědářem, kobylu, smrtku, cikánku, žida či laufra, nebo masky moderní, např. Teletubbies, Batmana, Michaela Jacksona, kosí bratry, pionýrku, mnicha i vězně nebo bábu a miminko.

O největší zábavu se ovšem postaral zubař, který na svém pojízdném křesle spravoval velmi rychle, kvalitně a hlavně levně zuby. Pacienti byli podrobeni důkladné prohlídce chrupu, u některých došlo na vrtání, otisky zubů i bělení. Zubaři špičkově sekundovala vizážistka, která ve svém salónu krásy vylepšovala neuvěřitelným způsobem obličeje zákazníků.

Nálada byla během celého dne úžasná, někteří občané se již nemohli dočkat průvodu kdy k nim dorazí a netrpělivě ho vyhlíželi. V závěru byla poražena a znovuoživena kobyla. Svatý Petr nám připravil úžasné, lehce mrazivé počasí, ale slunečné počasí.

Všem účastníkům masopustního průvodu i pohostinným občanům patří velký dík za to, že tradice nastolené našimi předky můžeme stále dodržovat a rozvíjet.

Další foto ve fotogalerii...
 

Václav Zábranský
starosta obce

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Obecní úřad Velký Bor | Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ