SETKÁNÍ RODÁKŮ VE VELKÉM BORU PO 30 LETECH | OBECNÍ ÚŘAD VELKÝ BOR

SETKÁNÍ RODÁKŮ VE VELKÉM BORU PO 30 LETECH

Obecní úřad

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
EPUSA - Elektronický portál územních samospráv
Elektronický portál územních samospráv
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu

Setkání rodáků ve Velkém Boru po 30 letech


Setkání rodáků ve Velkém Boru po 30 letech
 
Ve Velkém Boru se 28.6.2014 uskutečnil po 30-ti letech sraz rodáků a přátel obce. Po slavnostní mši v kostele sv. Jana Křtitele prošel obcí průvod hasičů s vlajkami sboru a obce, následně byl položen věnec k pomníku padlých z 1. sv. války a pěvecký sbor Velkobor zazpíval hymnu.

Po té se návštěvníci přesunuli do kulturního domu, kde proběhlo slavnostní zahájení, představení nové brožury o obci a zazpíval pěvecký sbor Velkobor. Následně hrála k tanci a poslechu dechová hudba. V přísálí byla připravena výstava historických i současných fotografií, kniha historie gruntů, kde si každý mohl zjistit historii své rodné chaloupky a případně si nechat tento dokument ofotit. Dále si návštěvníci mohli zakoupit upomínkové předměty a fotografie obce a povozit se vozem, který byl tažen koňským spřežením.

Během dne také probíhala v prostorách obecního úřadu výstava s názvem Retro - obchod, řeznictví, na které byly vystaveny historické exponáty z těchto oborů a na návsi byly v provozu pouťové atrakce. Na stolech byly napečeny chutné koláče a v kuchyni připravena výtečná večeře.Lidé, kteří se neviděli i několik desetiletí byli z této akce nadšeni. Mohli si zavzpomínat na své mládí a pěkně si popovídat či zatančit.Další fotografie - fotogalerie...
Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Obecní úřad Velký Bor | Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ