VELKÝ BOR V SOUTĚŽI "VESNICE PLZEŇSKÉHO KRAJE ROKU 2013" | OBECNÍ ÚŘAD VELKÝ BOR

VELKÝ BOR V SOUTĚŽI

Obecní úřad

Doporučujeme

Krajský úřad Plzeňského kraje
Krajský úřad Plzeňského kraje
EPUSA - Elektronický portál územních samospráv
Elektronický portál územních samospráv
Informační server ŠumavaNet.CZ - regionální informace
ŠumavaNet.CZ - informace o regionu

Velký Bor v soutěži "Vesnice Plzeňského kraje roku 2013"

Obec Velký Bor získala v soutěži "Vesnice  Plzeňského kraje roku 2013" jedno z nejvyšších ocenění, a to oranžovou stuhu za spolupráci obce se zemědělským subjektem.
Ziskem tohoto ocenění došlo nejen k zviditelnění naší obce, ale také postoj občanů k celé této soutěži. Ve čtvrtek 22.srpna 2013 naši obec navštívila celostátní hodnotitelská komise.

Jak je od pradávna zvykem, k vesnici patří hlavně zemědělství. Tak jsme ve spolupráci s občany připravili v den návštěvy hodnotitelské komise na návsi výstavu zemědělské techniky od historické až po současnou.

K vidění byly historické stabilní motory Slavia a Lorenz, první v Čechách, továrně vyráběný traktor značky Svoboda, staré traktory značky Fendt, Schlütter, Eicher, Krammer, Hanomag a Mc Cormick, dále byly vystaveny historické traktory české výroby Zetor 2011, Z- 25 K, Z-3011,  Z-50 Super a Z-7211. Na konci řady vystavených traktorů podle roku výroby se tyčil nejmodernější traktor značky Fendt o výkonu 300 koní, samojízdná sklízecí řezačka Claas Jaguar a samojízdný zakrmovací vůz Trioliet, které jsou v majetku VOD Velký Bor.

Dále po vesnici projížděl vyparáděný koňský povoz místních chovatelských nadšenců, manželů Oudových. Věříme, že naše obec důstojně reprezentovala Plzeňský kraj v této soutěži.

Fotogalerie - klikněte zde
Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Obecní úřad Velký Bor | Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ