Ledové iglú, ve kterém bude uprostřed stát unikátní ledový bar postavený ze stovek ledových kostek, za ním bude příchozím míchat drinky mistr České republiky a vicemistr Evropy, provozovatel zdejšího plážového baru Windy Point David Neumann. Také na to se mohou těšit ti, kteří navštíví vánoční trhy v Černé v Pošumaví. Organizátorem akce, která se bude konat tuto sobotu 24. listopadu a v podtitulu mají dovětek „trochu jinak“ je Obec Černá v Pošumaví. Návštěvníci se mohou těšit na tři desítky stánků se zbožím s vánoční tématikou a jídlem, kulturní program ale i překvapení. Proč trochu jinak?! Organizujeme ho ve skandinávském stylu, protože Šumava a Lipensko Skandinávii mnoha lidem připomínají. Tématem vánočních trhů je legendární pohádka s Čerty nejsou žerty,“ uvádí Irena Pekárková, starostka Černé v Pošumaví .

Hlavní atrakcí na vánočních trzích, které budou tvořit desítky stánků se zbožím s vánoční tématikou budou postavy z čertovského pohádkového filmu Hynka Bočana, jako je například Čert s hodností vraníka, Dorota Máchalová, kaprál. Připravené bude také pravé peklo s kotlem. „Nechtěli jsme uspořádat klasické vánoční trhy, ale všechno bude trošku více zábavné,“ říká Neumann.

Součástí programu ale bude také vystoupení žáků hudební školy, andělů na chůdách, také kapely Jam & Bazar, která hraje na živo největší světové hity 80. a 90. let. Chybět nebude ani fotokoutek a dětská módní přehlídka.

Jarmark bude prostorově rozdělený na dvě části, ta první bude nákupní a druhá kulturní, kde se budou rodiče s dětmi bavit. Tady bude po celé odpoledne připravený nabitý program pro děti, jako jsou například tvořivé dílničky, zábavné soutěže, řetízkový kolotoč a pohádkové bytosti.

Pavel Pechoušek
TURISTICKÝ SPOLEK LIPENSKA 

Reklama od přátel z Googlu

Reklama

Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Rodenstock Klatovy
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Novostavby a rekonstrukce na klíč, truhlářské a lakýrnické práce. Opravy střech. (*I)
Apartmány v nově zrekonstruovaném domě na náměstí, balkónem s posezením. Možnost úschovny kol, lyží .

Reklama od přátel z Googlu