PENZION U KULIČKŮ, BEZDĚKOV U KLATOV

Penzion u Kuličků v Bezděkově u Klatov najdete asi 300 metrů od budovy kostela svatého Václava. U kostela je umístěn poutač, který ukazuje směr. Penzion u Kuličků byl budován s velkou láskou. Rekonstrukce trvala několik let. Roubená stavba budovy tvoří dominantu.

V prvním patře budovy je vybudován prostor pro ubytování dvanácti lidí. Dva pokoje s kuchyňkou a WC tvoří ucelený byt.
Jeden pokoj je dvoulůžkový, druhý pokoj je dvoulůžkový, třetí pokoj je čtyřlůžkový a čtvrtý pokoj je také čtyřlůžkový.

V dalších místnostech je galerie obrazů pana Václava Hlaváče z Rusínova na Moravě. Tento malíř maluje Šumavu, okolí Bezděkova, Domažlic, Velhartic. Součástí ubytování je i terasa s nádherným výhledem na kostelíček svaté Anny. Je to místo odpočinku s popíjením kávy a sluněním v květinovém zákoutí. Posnídat můžete pod pergolou obklopeni zelení s výhledem do zahrady s květinami. Pozorovat vás bude vodník i čáp. Celkový dolem pohody dokresluje i zvonička s kohoutkem.

Můžete používat pračku, ledničku, sporák na elektřinu, televizi i WiFi.

V zadní části zahrady je možno grilovat, nebo na táboráku opékat uzeniny.V přízemí budovy je malý krámek a hospůdka. Čerstvé pečivo a denní tisk je samozřejmostí. Stejně jako cigarety a vychlazené pivo.

Také poskytujeme snídaně a večeře
.

V přední části pozemku je možno zaparkovat autem. Objekt je hlídaný a dostatečně zabezpečený . Večer se celý areál zamyká.

Turisté,
kteří chtějí poznat okolí Bezděkova mohou podnikat výlety do okolí. Klatovy, Klenová /zámek/, Švihov /vodní hrad/, Chudenice /zámek/. To je jen malá ukázka turistických tras .V okolí je mnoho pozoruhodností a zajímavostí.

Otevřeno máme 365 dní v roce již po dobu 25 let. Od 6.30 – 23 hodin denně.


Bezděkov u Klatov leží v předhůří Šumavy, 5 km jihozápadně od Klatov. Malebná krajina řeky Úhlavy na dohled od majestátních hor dotváří zajímavý protiklad.

Obcí prochází železniční trať Plzeň -Železná Ruda. Nedaleko od Bezděkova je i silnice spojující Klatovy a Domažlice. Na okraji obce stojí zámek z 19 . století. Ve střední částí obce je postaven kostel svatého Václava, který tvoří dominantu obce. Nadmořská výška 420 metrů nad mořem v Klatovské kotlině umožňuje vytvářet příznivější klimatické podmínky v průběhu roku. Nedaleko je přírodní koupaliště /pískovna Beňovy/. Velikostí 40 ha a čistou vodou tvoří vynikající rekreaci v letních měsících.

Bezděkov je středisková obec
, má 594 obyvatel. Možnosti využít vlak, nebo autobus využívá stále mnoho lidí. Jsou zde vybudované i cyklostezky. V obci Bezděkov je mnoho sportovních možností. Volejbalové i fotbalové hřiště. Také dětské hřiště /prolézačky, skluzavky, houpačky/. V obci Bezděkov u Klatov je Obecní úřad, škola i školka.

CENA:
350,- Kč na osobu a den - platí pro 1-3 dny pobytu
300,- Kč na osobu a den - platí pro 4 a více dnů pobytu

Kontakt:
Penzion u Kuličků
Bezděkov č. p. 50
339 01 Klatovy
Telefon: 377 538 011
E-mail: vysehrad.y@email.cz

Těšíme se na vaši návštěvu