Kulatých 60 let letos uplyne od prvního ročníku nejstarší stále existující české soutěže, Rallye Šumava Klatovy. Na jaře proběhne již 58. Rallye Šumava Klatovy a její věrná průvodkyně, 32. Historic Vltava Rallye.

Na ně už se jistě těší závodníci i fanoušci, pojedou se v osvědčeném formátu minulých let, kdy se nejprve na tratě vydají posádky historických vozů. Jim bude vyhrazena páteční odpolední etapa podniku. ´Vltava´ je opět součástí domácího i evropského šampionátu, a tak lze očekávat velmi pestré a bohaté závodní pole. Do cíle se její posádky doberou v sobotních odpoledních hodinách. Od rána budou zápolit také vozy soudobé, na které kromě sobotních rychlostních zkoušek budou čekat i ty nedělní. Na úspěšné závodníky pak samozřejmě také oslavy na cílové rampě, tradičně umístěné na klatovském náměstí Míru.

A jaké novinky letošní ročník náročného sportovního klání přinese?

„Asi nejviditelnějším rozdílem bude absence RZ Klatovský okruh, s jejíž dlouholetou podobou jsme se důstojně rozloučili při podzimním mistrovství světa. V dubnu už se bude v klíčových částech tratě naplno budovat obchvat města, její zařazení do letošního ročníku tak nebylo reálné,“ vysvětluje předseda organizačního výboru Jan Petrů: „Přesto věříme, že si diváci přijdou na své a i atraktivitě bude učiněno zadost – hned dvě jiné rychlostní zkoušky budou mít polookruhovou podobu a bude to na místech, kde se v minulém roce nezávodilo. Každoročně se snažíme trať měnit. Někde se vracíme do osvědčených lokalit, některé úseky budou dokonce zbrusu nové. Přesnou podobu tratě si zatím necháme pro sebe, ale myslím, že by měla opět zaujmout jak jezdce, tak také diváky. Co ale už prozradit můžeme, je opětovná poloha servisní zóny v Janovicích nad Úhlavou, kde budou mít i letos fanoušci možnost se také občerstvit a případně si pořídit tématické suvenýry k soutěži. Ostatně prodej zvýhodněných permanentních vstupenek pro celý průběh našich dubnových soutěží jsme zahájili v eshopu na stránkách Pošumavského auto moto klubu v AČR, tedy www.pamk.cz , kde postupně budou přibývat i další informace o obou soutěžích,“ doplňuje Petrů.

Karel Špaček, tiskové středisko

Foto: Jiří Jiřík 

 

Reklama – Google

Reklama

Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Oslovte zákazníky na perspektivním médiu současnosti.
Pokoje a apartmány v nekuřáckém penzionu na rozhraní Šumavy a Českého lesa. Venkovní posezení, grilování, dětský koutek.

Reklama – Google