Již po desáté se v klatovském kostele sv. Vavřince scházejí cesty českých a německých umělců.

Výstavu můžete navštívit do 24. 7. 2022

Výstavu připravilo Město Klatovy společně s Galerií Klatovy/ Klenová. Za německou stranu jsou v letošním roce díla vybrána ve spolupráci se Städtische Galerie Cordonhaus v Chamu a Waldmusea ve Zwieselu. Představená kolekce prací německých tvůrců výrazně doplňuje obrazy, grafiky a sochy klatovských a šumavských autorů, vybraných kurátorským týmem Galerie Klatovy/ Klenová.

Společné cesty jsou příznačným názvem pro iniciativu, se kterou poprvé přišel klatovský umělec Jindřich Bílek (1950-2014) a jejíž hlavní myšlenkou bylo prezentovat společně díla vznikající na obou stranách hranice mezi západočeským a bavorským regionem.

Díla jsou prezentována prostřednictvím originální instalace, kterou letos navrhl a sestavil výtvarník a scénograf Matěj Kos. Speciálně pro tuto výstavu se připravená architektura inspiruje interiéry domova pomyslného sběratele umění, ve kterých jsou práce instalovány. Divák se tedy nejen pomyslně, ale zcela konkrétně ocitá na pomezí dvou světů, sakrálního a profánního, které jsou do sebe prostřednictvím výstavy doslova vetknuty.

Podívejte se na fotosérii z vernisáže výstavy objektivem Jiřího Straška.


Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Finanční a krizové poradenství
Cenově výhodné ubytování v budově obecního úřadu. Ideální pro lyžaře, vodáky, cykloturisty, houbaře,…

Reklama – Google