ŠPIČÁK NA ŠUMAVĚ : ŽELEZNÁ RUDA - ŠUMAVA - BÖHMERWALD

Připravujeme

Pro čtenáře těchto stránek a portálu ŠumavaNet.CZ připravujeme systém interaktivních map s plánovačem turistických tras a vyhledáváním.

Doporučujeme

Sport, turistika
Okolí
Ubytování
Výborné podmínky pro sjezdové lyžování pro začátečníky i náročné lyžaře, množství upravených běžeckých stop, turistických tras a cyklotras dělají z tohoto horského střediska ráj pro sportovce a turisty.
Špičák je obklopen šumavskými horami a ledovcovými jezery. Oblíbený je i pro výborné dopravní spojení autem i vlakem a polohu nedaleko hranic s Německem.
Středisko Špičák nabídne ubytování pro nejnáročnější hosty včetně rehabilitačních a wellness programů, výhodné ubytování pro rodiny s dětmi, sportovce i skupiny turistů a sportovců.

Vítejte v horském středisku Špičák - Železnorudsko, Šumava.

Klidné rekreační a horské turistické středisko Špičák se nachází 4 km od Železné Rudy v sedle mezi horami Špičák (1202 m.n.m.) a Pancíř (1241 m.n.m.). Špičákem prochází hlavní evropské rozvodí mezi Černým a Severním mořem.

Špičák je přitažlivý pro celoroční sportovní vyžití, letní i zimní turistiku a cykloturistiku i rodinnou rekreaci. Na svazích Špičáku funguje rozlehlý lyžařský a sportovní areál, který nabízí moderní bikemapark a řadu různorodých sjezdových tratí jak pro začátečníky, tak pro pokročilé lyžaře. Kvalitní lyžování nabízí i hora Pancíř, na kterou vede sedačková lanovka s přestupní stanicí na Hofmankách. Pro lyžaře jsou k dispozici i udržované trasy běžeckých stop. Na Špičáku funguje sportovní hala , tenisové kurty, cvičná horolezecká stěna, půjčovny sportovních potřeb, ...

Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ