19. 9. 2015 bude ve Vimperku Koncert Šumava na nohou. To zní jako obvyklé oznámení o regionálním kulturním dění, ale tentokrát jde o něco jiného. Jde o koncert, který bude pomáhat. Na koncertu vystoupí Anna K., Olats Otesoc a Narttu. Všichni, kdo mají jejich muziku rádi, si je mohou přijít poslechnout a tím, že si koupí lístek, přispějí do veřejné sbírky pro Báru, Barušku, Lucku, Jonáše, Pavlíka a Tomáška. To jsou děti ze Šumavy, které trpí silným stupněm tělesného a mentálního postižení. Pocházejí z Borové Lady, Kašperských Hor, Strážného, Vimperka a ze Zdíkova.

Z každého prodaného lístku jde celá částka do veřejné sbírky, která bude sloužit k tomu, aby každé z dětí dostalo to, co mu pomůže k pohodlnějšímu životu. U Lucky jde o termopytel za 15.000 Kč. Napadlo vás, že to je hodnota 52 lístků, které jsou v předprodeji za 290 Kč? A s ostatními věcmi, které se budou z výtěžku koncertu pořizovat, je to stejné. Cena matrace a polohovací postele pro Báru, která v noci trpívá silnými epileptickými záchvaty je okolo 30.000 Kč. To je 104 vstupenek na koncert. Tomáš umí skvěle ovládat elektrický invalidní vozík a na konci roku bude potřebovat nový. Bude se na něj připlácet okolo 45.000 Kč a Šumava na nohou by ráda pomohla. K tomu je třeba prodat 155 vstupenek. Jonáš to má podobné, ale potřebuje vozítko, ve kterém by mohl ležet. To stojí stejně jako příspěvek na vozík pro Tomáše. Opět jde o dalších 155 lístků. Hygienické pomůcky pro Barušku v hodnotě 30.000 Kč se dají pořídit za cenu 104 vstupenek. Pavlíkův pobyt v lázních a tablet, které mu pomohou překonávat následky dětské mozkové obrny, mají cenu 69 až 121 vstupenek, tedy 20.000 – 35.000 Kč.

Vyúčtování celé akce bude kontrolovat Rada města Vimperk, Krajský úřad Jihočeského kraje, pod kterým je sbírka vyhlášena a bude zveřejněno na webu sumavananohou.cz. Organizátoři sami pracují zdarma.

Zapamatujte si tedy, že 19. 9. 2015 budou hrát ve Vimperku v Cihelně Olats Otesoc, Narttu a hlavní host večera, Anna K. Mnohem důležitější ale je, že každá prodaná vstupenka je kus nějaké této věci. Vstupenky jsou v prodeji ve Vimperku, v Českých Budějovicích, Husinci, Kašperských horách, na Kvildě, Rokytě, v Prachaticích, Strakonicích, v Sušici, ve Vodňanech, Volarech a Volyni. Konkrétní adresy a otevírací doby míst najdete na adrese www.sumavananohou.cz/vstupenky. K podpoře koncertu a tedy i dětí samotných se již připojilo prostřednictvím informačních center a finančních příspěvků mnoho šumavských obcí a měst. Teď je třeba, aby se přidali i jejich obyvatelé.

Vezměte svoji partu třeba deseti lidí, kupte si vstupenku a máte o zábavu na celý večer postaráno. Navíc jste přispěli na třetinu pytle Lucce, nebo na kolo od invalidního vozíku. V tuto chvíli je zásadní, aby se informace o koncertu šířily a lístky se prodávaly. Proto pomůžete i tím, když budete chodit a mezi svými blízkými, přáteli a známými šířit zprávy o tom, co se to v září ve Vimperku chystá za koncert. A hlavně – kupujte si lístky. Vydat se v září do Vimperka totiž znamená poslat vzkaz několika postiženým šumavským dětem a jejich rodinám, že o nich víme a chceme jim pomáhat.

Šumava na nohou - www.sumavananohou.cz

 

Starosta Kvildy Václav Vostradovský
Starosta Kvildy Václav Vostradovský
Starosta Zdíkova Zdeněk Kantořík
Starosta Zdíkova Zdeněk Kantořík

Reklama – Google

Reklama

AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Zemědělská výroba, sítotisk - potisk reklamních tašek, pytlů,...
Nekuřácký apartmán 3+1 přímo v centru Kvildy. WiFi internet. Uzamykatelná místnost pro lyře a kola. (*I)

Reklama – Google